Vítáme Vás na stránkách hokejového klubu HC Královští Lvi Hradec Králové mladší dorost.

Během dlouhého letu do Vancouveru trenér Růžička skládal dohromady olympijskou sestavu

Během dlouhého letu do Vancouveru trenér Růžička skládal dohromady olympijskou sestavu - obrázek

Během dlouhého letu do Vancouveru trenér Růžička skládal dohromady olympijskou sestavu - obrázek

Kouč českých hokejistů Vladimír Růžička využije dlouhý let z Prahy do dějiště olympijských her ve Vancouveru k ideám na složení jednotlivých formací. Myšlenky na vrchol sezony si nechával až na poslední dny před odletem a dnes už přiznal, že jej atmosféra olympiády začala pohlcovat. A muž, který jako kapitán dovedl český tým k historickému triumfu v Naganu před dvanácti lety, by rád naplnil očekávání fanoušků dalším úspěchem.          článek: ČTK a hokej.cz

Vítá nabídnutou cestu vládním speciálem. "Určitě to bude dobré, ale i tak je to nějakých jedenáct hodin, což je určitě dlouhá doba. Nějak se tam ale dostat musíme," řekl novinářům před odletem Růžička. Nechystá se během letu spát, ale promyslet si své strategické plány. "Chci si dát dohromady sestavu a těch jedenáct hodin v letadle si ji určitě budu skládat, jak by se mi líbila. Ale na papíře to třeba vypadá dobře a v samotném zápase to může být jinak, takže ještě uvidíme, jak to dopadne."

Jasno prý má o složení útoku Martin Havlát, Tomáš Plekanec a Patrik Eliáš, a také o spojení Jaromíra Jágra s Petrem Čajánkem. "Kdo tam bude hrát s nimi, to se ještě rozhoduji," podotkl Růžička s tím, že je možná varianta Romana Červenky v centru a Čajánka na levém křídle i Čajánka ve středu útoku a nalevo zařazení Milana Michálka či Martina Erata.

Růžička také musí doufat, že mu nikdo z nominované třiadvacítky do startu nevypadne, protože zámořská NHL se hraje až do neděle. "Doufám, že nikdo zraněný nebude a budeme hrát s hráči, které jsme si vybrali. Pokud ke zranění dojde, budeme muset vzít jiné hráče," připojil Růžička, který si může oddychnout, že žádné náznaky zdravotních potíží zatím u jeho svěřenců nejsou.

Se svými vyvolenými se tak může chystat na splnění medailových ambicí a očekávání fanoušků. "Od nich hodně slýchám o zopakování Nagana a samozřejmě bych si to strašně přál i já, ale bude těžká cesta. Věřím, že budeme bojovat o to, abychom se dostali co nejvýše a uhráli co nejlepší výsledek," řekl Růžička novinářům před odletem do Vancouveru. Má jasno, co k úspěchu vede. "Musíme mít vynikajícího brankáře a Tomáš Vokoun zatím chytá výborně, ale samozřejmě musíme hrát dobře i v obraně. Defenzivní hra bude rozhodovat. Věřím, je naši útočníci se prosadí a nějaké góly dáme."

Před prvním zápasem na turnaji se Slovenskem, který se bude hrát ze středy na čtvrtek středoevropského času, má český tým ve Vancouveru pět tréninků, ale jen poslední bude v kompletním složení. "Je to pro všechny stejné. Všichni na to jdou rovnýma nohama a i my se na to musíme dobře připravit," doplnil Růžička.

Nepředpokládá, že by stihl během olympiády sledovat moc jiné sporty a další české medailové naděje. "Uvidíme. Já se budu chtít starat o hokej, vidět jiné zápasy a rozebírat naše utkání a hru," připojil Růžička. Šestačtyřicetiletý hokejový fanatik, který zároveň působí jako kouč, generální manažer i spolumajitel pražské Slavie, vůbec nepočítá, kolik hodin bude muset hokeji na olympiádě věnovat. "Dělám práci, která mě hodně baví a nepočítám to na hodiny. Budeme se hrou a hokejem pořád zabývat, chceme být co nejúspěšnější," dodal.

12.02.2010 08:30:28
fanderlik
M I S T Ř I !!!!!!!
web: MaFan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one