Vítáme Vás na stránkách hokejového klubu HC Královští Lvi Hradec Králové mladší dorost.

Cesta za obhajobou bronzu z Turína začne se Slováky, s nimiž Češi na olympiádě neprohráli

Cesta za obhajobou bronzu z Turína začne se Slováky, s nimiž Češi na olympiádě neprohráli  - obrázek

Cesta za obhajobou bronzu z Turína začne se Slováky, s nimiž Češi na olympiádě neprohráli - obrázek

Čeští hokejisté v noci ze středy na čtvrtek zahájí svou cestu za vytouženou olympijskou medailí. Prvním soupeřem svěřenců trenéra Vladimíra Růžičky, kteří na turnaji obhajují bronzové medaile z Turína, budou v základní skupině B hráči Slovenska.         převzato: www.cslh.cz
"Na soupeře se ale nesoustředíme. Chceme se zaměřit na svou hru. To je nejdůležitější," řekl Růžička novinářům ve Vancouveru. Hokejisté se do dějiště turnaje sjížděli postupně, až dnes večer místního času tak absolvují trénink v kompletním složení.

Otázkou však je, zda se na ledě objeví Marek Židlický, který má poraněné zápěstí a vynechal proto pondělní přípravu. I proto nemá Růžička podle svých slov ještě jasno o složení obranných dvojic. Již dříve však avizoval, že by chtěl, aby v každé dvojici působil jeden ofenzivní a jeden defenzivní bek.

Naopak jisté by mělo být složení útočných formací. V prvním útoku by měli nastoupil Martin Havlát, Tomáš Plekanec a Patrik Eliáš, v druhém Jaromír Jágr, Roman Červenka a Petr Čajánek, v třetím Martin Erat, David Krejčí, Tomáš Fleischmann a ve čtvrtém Milan Michálek, Josef Vašíček a Tomáš Rolinek.

Všichni hráči si dobře uvědomují, že úspěšný vstup do turnaje je hodně důležitý. Zápas se Slovenskem je navíc prestižní. "Je to strašně těžký začátek. Každý chce začít dobře a určitě to pro nás bude jeden z nejdůležitějších zápasů," řekl kapitán Eliáš.

Podle něj může být nebezpečné, že se o Slovensku moc nemluví. "Přitom mají ofenzivně velmi dobré mužstvo a Halák chytá v této sezoně výborně. Musíme být připravení na to, že to nebude jednoduché," podotkl.

Dobrý vstup do turnaje by si přál i útočník Tomáš Plekanec, který si přitom uvědomuje, že se českému týmu v úvodu vrcholných turnajů obecně příliš nevede. "Za poslední roky, co jezdím na mistrovství světa, tak trošku podvědomě podceňujeme úvodní zápasy. Hlavně ve skupině," přiznal Plekanec.

Důvodem je podle něj fakt, že si všichni říkají, že klíčové momenty přijdou až v play off. "Když tam ale půjdeme z prvního místa, tak narazíme na nejslabší tým nebo na tým, který nemá formu. Všechny zápasy jsou hodně důležité," podotkl účastník světových šampionátů v předešlých čtyřech letech.

Aktuálně nejproduktivnější Čech v kanadsko-americké NHL v zápase proti Slovensku podle všeho narazí na svého klubového spoluhráče z Montrealu Jaroslava Haláka. Tomu se přitom příliš nevydařil poslední duel v zámořské soutěži, když proti Philadelphii inkasoval pět branek ze 17 střel a po dvou třetinách střídal.

"Tady to bude něco jiného. Je to dobrý gólman, ale uvidíme. Klidně ať si nechá dobré zápasy na potom. První může chytat jako minule," pousmál se Plekanec.

Růžička již určil i složení přesilovkových formací. Jako první by na led měl chodit elitní útok Tomáše Plekance s Patrikem Eliášem a Martinem Havlátem, se kterými bude hrát čtvrtý útočník Milan Michálek a obránce Židlický.

Ve druhé formaci budou hrát Jaromír Jágr, Petr Čajánek, Roman Červenka s obránci Pavlem Kubinou a Tomášem Kaberlem. Trénink také odtajnil složení obranných dvojic. Spolu by měli nastupovat Filip Kuba a Židlický, Kaberle a Roman Polák, Jan Hejda a Kubina, Miroslav Blaťák a Zbyněk Michálek.

Kouč Slovenska Ján Filc má před zápasem problémy se složením mužstva. Ze zdravotních důvodů do duelu nezasáhne nejlepší útočník týmu Marián Gáborík, hrát nemůže ani Miroslav Šatan a ohrožena byla i účast Mariána Hossy. Ten by však měl nastoupit.

"Počítáme s tím, že nebudeme kompletní," řekl Filc po pondělním večerním tréninku, na kterém Gáborík chyběl. Šatan a Hossa na ledě byli, ale nezapojovali se do herních cvičení.

Zápas začne v hale Canada Hockey Place ve čtvrtek v 6:00 SEČ.

Předpokládaná sestava: Vokoun - T. Kaberle, Polák, Židlický, Hejda, Kuba, Kubina, Blaťák, Z. Michálek - Havlát, Plekanec, Eliáš - Jágr, Červenka, Čajánek - Erat, Krejčí, Fleischmann - M. Michálek, Vašíček, Rolinek.

17.02.2010 16:03:15
fanderlik
M I S T Ř I !!!!!!!
web: MaFan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one