Vítáme Vás na stránkách hokejového klubu HC Královští Lvi Hradec Králové mladší dorost.

Finští hokejisté, to je tým, kde září Selänne i Koivu

Finští hokejisté, to je tým, kde září Selänne i Koivu  - obrázek

Finští hokejisté, to je tým, kde září Selänne i Koivu - obrázek

Ještě před měsícem musel na operaci čelisti. Nehrál, kurýroval se a v duchu prosil osud, aby ho pustil na olympiádu. Teď na ní je. A je na ní jako rekordman. Finský hokejista Teemu Selänne si v základní skupině ve Vancouveru připsal už 37. kanadský bod v olympijském turnaji! Nikdo jiný v historii jich nemá víc. 
"Měl jsem štěstí, že jsem už na páté olympiádě. Že jsem měl vedle sebe vždy skvělé spoluhráče, ale nebýt novinářů, o žádném rekordu bych nevěděl," řekl 39letý útočník. "Ale přiznám se, že víc než o rekord mi jde na olympiádě o zlato."

O zlato, které by mu mohli překazit Češi. Právě s Finskem by se měl český tým utkat ve čtvrtek ráno (4.00) ve čtvrtfinále, pakliže dle předpokladů porazí v osmifinále Lotyše.

"Na turnaji nesmíte nikoho podcenit, ale Česko to zvládne. My budeme připraveni," říkal Seläne po posledním zápase ve skupině, které Finové prohráli 0:3 se Švédskem. I tak se díky skóre udrželi na přímém postupovém místě do čtvrtfinále.

Přeskočme tedy čas směrem dopředu a berme za hotové, že Češi na turnaji podruhé předčili Lotyše.

Co je ve čtvrtfinále čeká za tým?

"Tým, co předvádí kvalitní hru a je možný olympijský vítěz. Tým, co se výborně pohybuje," popisuje Finsko bývalý reprezentant Otakar Janecký, který v zemi hrál deset let. "Proti Švédsku jim nešly přesilovky, zato výborně hráli oslabení. Ale máme lepší hráče a vyhrajeme."

Mimochodem finský blesk Selänne hraje ve druhé řadě, po boku kamaráda Saka Koivu. A ten tvrdí: "Teemu je na své poslední olympiádě, už se nedívá na osobní statistiky, ale chce jen týmový úspěch." Úspěch jménem zlato.

Úspěch, který musí Češi zničit.

24.02.2010 16:10:50
fanderlik
M I S T Ř I !!!!!!!
web: MaFan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one