Vítáme Vás na stránkách hokejového klubu HC Královští Lvi Hradec Králové mladší dorost.

HC Lev zažádal KHL o licenci, chybí mu však povolení svazu

HC Lev zažádal KHL o licenci, chybí mu však povolení svazu  - obrázek

HC Lev zažádal KHL o licenci, chybí mu však povolení svazu - obrázek

Nově vzniklý klub ve čtvrtek splnil jednu ze zásadních podmínek. Vedení soutěže zaslal všechny požadované dokumenty. Přesně v den, kdy končila uzávěrka přihlášek
„Stalo se tak přesně podle daných pravidel v rámci řízení o vydání licence k účasti českého klubu v KHL v sezoně 2010/2011,“ stojí v tiskovém prohlášení HC Lev Hradec Králové.

Klub ovšem nesplnil jeden z požadavků samotného prezidenta KHL Alexandra Medvěděva. K účasti v soutěži, jejíž nový ročník startuje 11. září, je zapotřebí dobrozdání Českého svazu ledního hokeje (ČSLH), jehož je HC Lev členem od 9. března.

„Písemný souhlas s účastí českého klubu v KHL zatím ČSLH nevydal. K dispozici má od klubu všechny vyžádané dokumenty, věc administruje a nadále projednává Asociace profesionálních klubů,“ prohlásil mluvčí hradeckého klubu Zdeněk Šesták v tiskové zprávě.

„Kompletní materiály, které jsme požadovali, jsme od zástupců Hradce Králové dostali až koncem března a nestihli jsme se vyjádřit. Je to zásadní rozhodnutí, že by ho možná měla udělat konference svazu,“ řekl pro ČTK generální sekretář svazu Martin Urban. Jenže to by rozhodnutí padlo až 26. června, což je z pohledu hradeckého klubu pozdě. Výkonný výbor ČSLH, který se bude touto otázkou také zabývat, se sejde o dva měsíce dříve.

Stále tedy není jasné, kdy se hokejový svaz vyjádří.

„Byli jsme domluveni, že svaz dodá zprávu do 1. dubna. Že počkají na konferenci, je pro nás zcela nová informace a dosud o ní představitelé svazu nemluvili,“ poznamenal pro ČTK Šesták.

Vedení Kontinentální hokejové ligy zasedne v příštích dnech a rozhodne komu přidělí licenci. Přesný termín verdiktu není známý, ale mělo by se stát do konce dubna.

Mezi vážné adepty na vstup do KHL patří kromě Hradce Králové ještě ukrajinský Budivelnik Kyjev, litevský Vetra Vilnius a ruské kluby Jurga Chanty Mansijsk, Křídla sovětů Moskva a Gazovik Tjumeň.

„Jsme přesvědčeni, že účast českého klubu v tak renomované soutěži jako je KHL může být přínosem pro diváky a prestiží pro český hokej. Taková věc probudí zájem fanoušků o hokej v Hradci a nejen tady. Zvýší renomé České republiky na sportovním poli. To je ambice nového klubu HC Lev,“ uvedl Šesták.

RADEK ŠPRYŇAR / ČTK


TISKOVÁ ZPRÁVA HC LEV Hradec Králové

Hokejový klub Lev Hradec Králové předal vedení Kontinentální hokejové ligy (KHL) požadované podklady podle daných pravidel v rámci řízení o vydání licence k účasti českého klubu v KHL v sezoně 2010/2011. Celý projekt je připravován dlouhodobě, má podporu představitelů Města HK. Klub bude mít zázemí v hokejové Areně v Hradci Králové. Předběžnou smlouvu, tzv. přístupovou dohodu podepsal prezident Kontinentální hokejové ligy Alexander Medveděv po osobním setkání se zástupci HC Lev Hradec Králové 5. března v Moskvě.

17. a 18. března navštívili v rámci inspekční cesty představitelé managementu KHL, v čele s viceprezidentem výkonného výboru KHL Vladimirem Šalajevem, Hradec Králové. Absolvovali technickou prohlídku zimního stadionu - hokejové areny, seznámili se s infrastrukturou města a sešli se s primátorem Hradce Králové Otakarem Divíškem. "Nevidím žádnou zásadní překážku, proč by se nemohla KHL hrát v Areně v Hradci Králové,“ prohlásil viceprezident po návštěvě.

Nový klub Lev Hradec Králové (není totožný s prvoligovým HC VCES HK) byl přijat Českým svazem ledního hokeje za člena 9. března.Písemný souhlas s účastí českého klubu v KHL zatím ČSLH nevydal. K dispozici má od klubu všechny vyžádané dokumenty, věc administruje a nadále projednává (Asociace profesionálních klubů LH).

"Jsme přesvědčeni, že účast českého klubu v tak renomované soutěži jako je KHL může být přínosem pro diváky a prestiží pro český hokej. Taková věc probudí zájem fanoušků o hokej v Hradci a nejen tady, a zvýší renomé České republiky na sportovním poli. To je ambice nového klubu HC Lev," uvedl Zdeněk Šesták, mediální zástupce klubu.

Uzávěrka přihlášek klubů k účasti v KHL je 1. dubna. Rozhodnutí vedení soutěže o přidělení licencí jednotlivým klubům nemá stanovený konkrétní termín a je plně v kompetenci výkonného výboru KHL. Nový ročník KHL startuje 11. září.

Zdeněk Šesták, mediální zástupce HC LEV Hradec Králové
Hradec Králové, 1. 4. 2010
01.04.2010 23:12:39
fanderlik
M I S T Ř I !!!!!!!
web: MaFan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one