Vítáme Vás na stránkách hokejového klubu HC Královští Lvi Hradec Králové mladší dorost.

Hokejový klub z Hradce Králové už je blízko účasti v KHL

Hokejový klub z Hradce Králové už je blízko účasti v KHL - obrázek

Hokejový klub z Hradce Králové už je blízko účasti v KHL - obrázek

Vedení královehradeckého klubu má v ruce smlouvu, podle níž mu ke vstupu do KHL už stačí jen sehnat 15 milionů eur.

Zástupci Kontinentální hokejové ligy a českého klubu HC Lev Hradec Králové podepsali v pátek dohodu, která určuje podmínky, za kterých by se východočeský klub měl stát v sezoně 2010/2011 účastníkem KHL. Informuje o tom oficiální server khl.ru.

Rusové pomohou s hledáním sponzorů


Ve smlouvě je jasně dáno, za jakých podmínek může východočeský klub do soutěže vstoupit, když musí splnit podmínky dané řády soutěže. Základem je splnění podmínek v oblasti finančních garancí. Na druhé straně by pak KHL měla už nyní pomoci klubu z Hradce Králové. Poskytne mu podporu při získávání sponzorů a také při jednáních s Českým svazem ledního hokeje.


"Podepsání přístupové dohody ještě neznamená, že se bude v Hradci na sto procent KHL hrát. Je to však další důležitý krok vedoucí k cíli," řekl Deníku primátor Hradce Králové Otakar Divíšek.


V prosinci 2009 byla otázka vstupu nového týmu HC Lev Hradec Králové do KHL kladně posouzena na zasedání radních města Hradce Králové. Stadion, kde by klub hrál domácí zápasy, počítá s kapacitou hlediště 7700 míst.


Hala ale bude muset projít nutnými úpravami. Vylepšeny by měly být například šatny, místa pro novináře nebo stanoviště pro videorozhodčího. "V podstatě jsou to podmínky srovnatelné s těmi v české extralize," uvedl náměstek královéhradeckého primátora Martin Soukup.


Na konci měsíce musí mít KHL finanční garance


Zástupci KHL a hokejového klubu Lev se dohodli na tom, že rozhodujícím termínem, kdy klub bude muset garantovat, že má zajištěné potřebné finance pro účast v KHL v sezoně 2010/2011, bude první duben 2010. Pokud se vše Východočechům povede splnit, nic by nemělo bránit tomu, aby se klub stal účastníkem Kontinentální hokejové ligy.


"Do poloviny března by měla přijet do města delegace komisařů z KHL. Pokud vše půjde dobře, následně bychom měli získat potřebnou licenci," uvedli představitelé českého vyjednávacího týmu.


Už na konci minulého roku se objevily informace, že generálním manažerem klubu by se v případě zdárného dotažení projektu měl nejspíš stát bývalý hokejový reprezentant Otakar Janecký.


V současnosti hraje tým HC VCES Hradec Králové českou druhou nejvyšší soutěž, kde v pondělí rozehraje semifinále play off s Ústím nad Labem.

08.03.2010 09:26:38
fanderlik
M I S T Ř I !!!!!!!
web: MaFan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one