Vítáme Vás na stránkách hokejového klubu HC Královští Lvi Hradec Králové mladší dorost.

Hradci se vzdaluje účast v KHL. Chybí finanční záruky

Hradci se vzdaluje účast v KHL. Chybí finanční záruky - obrázek

Hradci se vzdaluje účast v KHL. Chybí finanční záruky - obrázek

Čím víc se blíží rozhodující chvíle, kdy se má rozhodnout o případném novém účastníkovi Kontinentální hokejové ligy, tím se šance klubu Lev Hradec Králové zmenšuje.

Zatímco ještě před měsícem byly podle prohlášení KHL šance Hradce na účast v příští sezoně velké, týden před rozhodnutím o novém (nových) účastníkovi se výrazně zmenšily.

Alespoň podle viceprezidenta KHL Vladimíra Šalajeva, který pro ruský deník Sport-Express poznamenal, že Hradci chybí dostatečné finanční záruky.

Největší šance má Kyjev

"U Čechů, jak už to tak v Evropě bývá, se všechno dotýká peněz. Finanční garance klubu nás nepřesvědčily. Zato se nám víc a víc líbí návrh ruské Jurgy z Chanty-Mansijka, velkou aktivitu vyvíjejí ukrajinští obchodníci, kteří by v KHL rádi viděli klub z Kyjeva."

A podle Šalajeva má právě Budivělnik Kyjev kvůli finančním možnostem největší šance. "Líbí se nám ukrajinské plány. Jestli skupina obchodníků věc dotáhne, posune se Kyjev v reálnějšího kandádáta na vstup do ligy," dodal viceprezident KHL.

Reálnou šanci má i Chanty-Mansijsk, už menší Vetra Vilnius, které rovněž chybí dostatek financí.

Přitom to byl právě Šalajev, který minulý týden neměl proti plánům hradeckému klubu při osobní inspekci výhrady.

Hradec musí doložit 350 milionů

Hradci tak nezbývá nic jiného, než do 1. dubna doložit, že mají pokrytý roční rozpočet nutný k účasti v soutěži. A ten činí zhruba 350 miliónů korun.

Rusko olympiáda

větší obrázekZdroj: Reuters

Jenže takovým rozpočtem nedisponuje žádný zdejší sportovní, natož hokejový klub.

To však vedení KHL neobměkčí. Už v tomto týdnu je na programu další jednání a možná už na něm se rozhodne o bytí, či nebytí Hradce v soutěži.

"Opakuji, garance Hrarce nás nepřesvědčily. Čas na vylepšení situace se krátí, 1. duben je posledním termínem," zdůrazňuje Šalajev.

I kdyby se Východočechům podařilo sehnat finanční záruky (nejčastěji se mluví o sponzorovi z Ruska), Hradec musí do konce března dostat souhlas k případné účasti od Českého svazu ledního hokeje.

"Záruky dodáme jak KHL, tak svazu"

Svaz, který v současné době řeší spíše záležitosti kolem probíhajícího play-off, rozhodne až po konzultaci s ostatními evropskými svazy a také s Asociací profesionálních klubů.

Jenže i tady se dá očekávat, že český svaz rozhodne až poté, co mu Hradec předloží finanční záruky.

To však podle zástupců klubu není žádný problém. "My podle plánu do 1. dubna odevzdáme všechny podklady, jak jsme domluveni," řekl ČTK mluvčí hradeckého klubu Zdeněk Šesták.

Hradec už má dokonce jasnou vizi, jaký realizační tým a hráči budou v klubu působit. Generální manařer Otakar Janecký údajně oslovil s trenérskou nabídkou zkušeného Marka Sýkoru, který odmítl prodloužit smlouvu v Jekatěrinburgu.

Janecký má pak na stole i zhruba čtyřicítku hráčů, které v případě udělení licence osloví. Jestli se tak skutečně stane, mohl by začít nakupovat už 1. května.

24.03.2010 07:31:45
fanderlik
M I S T Ř I !!!!!!!
web: MaFan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one