Vítáme Vás na stránkách hokejového klubu HC Královští Lvi Hradec Králové mladší dorost.

Hradec koupí od Pardubic podíl v hokejovém klubu za 6,5 miliónu

Hradec koupí od Pardubic podíl v hokejovém klubu za 6,5 miliónu - obrázek

Hradec koupí od Pardubic podíl v hokejovém klubu za 6,5 miliónu - obrázek

Město Hradec Králové koupí od pardubického extraligového klubu HC Moeller za 6,5 miliónu korun čtyřicetiprocentní podíl v hradeckém prvoligovém hokejovém klubu. Se záměrem koupě v úterý souhlasili hradečtí zastupitelé. Konkrétní smlouvy o prodeji by měli ....

schvalovat v červnu, řekl ČTK mluvčí radnice Václav Svoboda. Koupí Hradec Králové svůj podíl v klubu posílí na 91 procent.

26. 5. 2009 18:31 HRADEC KRÁLOVÉ

Pardubický HC Moeller podnikatele Romana Šmidberského původně za akcie požadoval osm miliónů korun. I při nižší ceně na transakci vydělá milióny. Když pardubický klub do hradeckého hokeje v roce 2000 vstupoval, zaplatil za dvoupětinový podíl 400 000.

Na červnovém zasedání zastupitelstva také bude muset ekonomický náměstek Boris Herman (ODS) předložit návrh, kde město na akcie vezme peníze. Zatím se podle Svobody počítá s variantou, že peníze půjdou z rozpočtové rezervy. Někteří opoziční zastupitelé za ČSSD cenu označili za přehnaně vysokou. Herman tvrdí, že částka odpovídá hodnotě podílu.

Město jako majoritní akcionář hradeckého klubu nyní drží 51 procent. Zbývajících devět procent drží občanské sdružení HC Lev Hradec Králové. Hokejového stadionu a jiného městského nemovitého majetku se prodej netýká.

Podíl Pardubic chce radnice koupit proto, aby jej pak mohla nabídnout novému strategickému partnerovi, s kterým by se pak klub probojoval do extraligy. Do nejvyšší soutěže by Hradečtí chtěli postoupit do pěti let. Nový partner, který by v klubu mohl získat i majoritu, by měl klubu ročně přinést minimálně 30 milionů korun. Současný roční rozpočet klubu je 25 milionů, z nichž polovinu platí město a zbytek ostatní partneři.

Šmidberský vlastní v pardubickém klubu od loňského roku 50,11 procenta akcií, za které městu Pardubice zaplatil 25 milionů korun. Na podnět ČSSD prodej vyšetřuje Okresní státní zastupitelství. Kvůli ekonomickým potížím sponzorů v nynější hospodářské krizi se příjmy pardubického extraligového klubu snížily až o třetinu. Klub proto chce pomoc od pardubické radnice.

ČTK

01.06.2009 12:51:43
fanderlik
M I S T Ř I !!!!!!!
web: MaFan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one