Vítáme Vás na stránkách hokejového klubu HC Královští Lvi Hradec Králové mladší dorost.

Hradec Králové chce do ruské ligy s Litvínovem v zádech

Hradec Králové chce do ruské ligy s Litvínovem v zádech - obrázek

Hradec Králové chce do ruské ligy s Litvínovem v zádech - obrázek

Východočeské město se ruské hokejové ligy zřejmě dočká už v září. Extraligový Litvínov by měl Hradci posloužit jako farmářský tým.

Ještě tři týdny a bude jasno, jestli se v Hradci Králové opravdu bude od září hrát Kontinentální hokejová liga. Zatím k tomu všechno směřuje. A východočeský klub nebude jediný, kdo se na projekt KHL v Česku napojí. Podle informací HN bude Hradec spolupracovat s extraligovým Litvínovem, kam by mohl Hradec umístit některé přebytečné hráče, jako je to běžné ve farmářských oddílech.

Hradecký Lev se chystá

Zástupci Hradeckého Lva, jak se připravovaný tým má jmenovat, podepsali předběžnou smlouvu s představiteli KHL. Ta stvrzuje oficiální zájem východočeského klubu startovat v soutěži v sezoně 2010/11 a deklaruje závazek ligy pomoci klubu se sháněním sponzorů. "Je to další důležitý krok vedoucí k cíli," okomentoval smlouvu pro Deník primátor města Otakar Divíšek, jenž byl v Moskvě smlouvu podepsat.

Případná účast hradeckého týmu v KHL .....

je velký byznys. Nováček musí disponovat rozpočtem 13 až 15 milionů eur a tyto peníze má podle informací HN již složené, i za pomoci vkladu z ruských zdrojů. Finanční náležitosti se každopádně musí vyřešit do konce března. Do té doby Hradec Králové také navštíví vizita: generalita KHL se přijede podívat, v jakých podmínkách by se od příští sezony ruská soutěž hrála.

Hradecká aréna na břehu řeky Orlice by měla KHL vyhovět. S kapacitou 7 700 míst by se zařadila k průměru ligy a klub HC VCES, který v ní hraje první ligu, ji každým rokem vylepšuje. Kvůli KHL se ale musí přestavět část zázemí: šatny, místa pro novináře či bufety na ochozech.

Lidé z vedení klubu, který momentálně hraje semifinále první ligy, se k dvojímu využití stadionu zatím nechtějí vyjadřovat. "Je to předběžné. Začneme o tom jednat, až to celé dopadne," řekl generální manažer hradeckého týmu Roman Višňák. Vyřešit by se musely rozdílné reklamy na ledě i mantinelech, které by se musely na zápasy měnit.

Hlavní otázkou ale zůstává sestavení týmu, který bude hráčsky nezávislý na prvoligovém celku. "Hradec postaví pro KHL nový A tým a jeho současný celek bude dál hrát první ligu," říká člověk obeznámený s plány východočeského týmu s tím, že výstavba nového týmu naprosto zvrátí poměry v Česku. "Spoustě hráčů nyní končí smlouvy, tak už jejich kluby začínají být nervózní a agenti jsou v pohotovosti." Mnoho týmů se tak rychle snaží uvázat si volné hráče novými kontrakty.

Kde sehnat hráče

V nově vybudovaném klubu má být několik hráčů z ruské ligy, mladí hráči, které si Hradec po vzoru Plzně či Pardubic vytipuje v nižších zámořských soutěžích, a samozřejmě i zvučná česká jména. Spekuluje se i o Dominiku Haškovi, jehož vyjádření se ale včera nepodařilo získat. Hradecký celek by měl mít možnost využívat i hráče z Litvínova.

 

Hradec rozjel jednání s extraligovým týmem v Litvínově, který by mu měl sloužit jako farma. "Nemůžu k tomu zatím nic říct, počkejte, až proběhnou jednání," řekl HN Robert Reichel, sportovní manažer Litvínova. "Hradec? Znám ty lidi, ale dokud nemají oficiální licenci KHL, nemám k tomu co říct," přidal se obránce a asistent trenéra Jiří Šlégr.

Za hradeckým projektem stojí legendární postava pardubického hokeje Otakar Janecký. Ten ale s novináři nekomunikuje, ani včera nezvedal mobilní telefon.

KHL by v Hradci byl mezi lidmi zájem nejen podle Divíška, ale i dle znalců místní hokejové scény. A to je aspekt, na který zástupci ruské ligy hodně dají. KHL v Hradci vehementně podporuje především místní radnice, zájem ale hlásí i sponzoři, kteří mají v Rusku svůj byznys a reklama na dresech hokejistů KHL je pro ně lákavá. Stejně tak se o hradecký tým mají zajímat ruské firmy, které chtějí cílit na české zákazníky.


KHL a cizina

Případ Karlovy Vary
Karlovarský klub dlouho o účasti v KHL jednal, před rokem ale myšlenku zavrhl. "KHL nebudeme hrát ani v příští sezoně, ani za pět let," řekl tehdy majitel klubu Karel Holoubek. Zatímco v západočeském městě žije početná ruská komunita, Hradec Králové se Rusům zamlouvá lepším napojením na Prahu.

 

Nova Sport bude vysílat dál
KHL v Česku vysílá stanice Nova Sport a hodlá v tom díky opci na další dvě sezony pokračovat. "Hradec? To by bylo zajímavé," řekl ředitel kanálu Marek Kindernay s tím, že by Nova byla schopná vyrábět z domácích zápasů Hradce televizní signál. "Nebyl by to problém, děláme i extraligu."

 

Švédové AIK nepustili
Švédský hokejový svaz nedovolil stockholmskému AIK opustit druholigovou soutěž a připojit se ke KHL. "Chovají se jako závistivci," reagoval prezident KHL Alexandr Medveděv. "Jsme zklamaní, finančně jsme mohli profitovat. Ale rozhodnutí svazu respektujeme," uvedl prezident AIK Peter Mellqvist.

 


Hvězdy do Hradce
Hvězdy KHL se v této sezoně sešly k exhibičnímu utkání na Rudém náměstí v Moskvě, některé z nich by mohly brzy hrát i v Hradci Králové.
foto: reuters

15.03.2010 15:29:05
fanderlik
M I S T Ř I !!!!!!!
web: MaFan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one