Vítáme Vás na stránkách hokejového klubu HC Královští Lvi Hradec Králové mladší dorost.

Hradec Králové má za sebou inspekci KHL, aréna je v pořádku

Hradec Králové má za sebou inspekci KHL, aréna je v pořádku - obrázek

Hradec Králové má za sebou inspekci KHL, aréna je v pořádku - obrázek

Přestože tříčlenný tým předloží svoji zprávu nejprve výkonnému výboru KHL, jenž bude rozhodovat o udělení licence, žádné závažné připomínky ruští funkcionáři neměli.

"V tuto chvíli nevidím žádnou zásadní překážku, proč by se nemohla KHL hrát v Areně v Hradci Králové. Vedení klubu dělá vše pro splnění všech nutných předepsaných regulí," uvedl viceprezident výkonného výboru KHL Vladimir Šalajev v tiskové zprávě týmu HC Lev. Ocenil i podporu města, které s nově vzniklým východočeským klubem
na projektu spolupracuje.

Lev Hradec Králové, který se 9. března stal oficiálně členem Českého svazu ledního hokeje, usiluje o vstup do KHL již pro příští sezonu. "Manažeři se nevyjádřili hned na místě, jestli se v Hradci Králové KHL hrát bude, nebo nebude. Své poznatky vyhodnotí s odstupem času," řekl ředitel klubové komunikace Zdeněk Šesták.

Prohlídka stadionu, návštěva města i osobní setkání s vedením klubu je součástí podmínek pro udělení licence. O tom, zda Hradec Králové dostane vstupenku do KHL, by mělo být jasno v nejbližší době. Uzávěrka přihlášek klubů do KHL je 1. dubna.

"Přáli bychom si, aby
lidé v Hradci a vlastně všichni Češi měli možnost vidět velký hokej a slavné hráče na území České republiky. Uděláme pro to maximum," dodal Šesták.

V rozhovoru pro Sovětskij Sport Šalajev uvedl, že Hradec Králové je na tom ze tří uchazečů o rozšíření KHL nejlépe. "Splňují skoro všechny požadavky včetně vedení klubu. Mají trenéra, asistenta a asi 40 možných hráčů," řekl Šalajev. V Česku přitom zatím neoficiálně prosákla pouze informace, že generálním manažerem týmu bude Otakar Janecký.

Šalajev navíc uvedl, že klub by měl mít zajištěn i nutný rozpočet. Ten by se přitom měl pohybovat v rozmezí od 10 do 15 milionů eur. V případě Hradce Králové se prý nebude opakovat situace s Karlovými Vary, které o možnosti vstupu do KHL také jednaly.

"Tady je vše připravováno seriózněji a vážněji. V Hradci Králové mají seriózní obchodní plán," podotkl viceprezident výkonného výboru KHL.

Vedle Hradce Králové o vstupu do soutěže jednají i Jurga Chanty Mansijsk, Budivelnik Kyjev a Vetra Vilnius.
18.03.2010 15:51:04
fanderlik
M I S T Ř I !!!!!!!
web: MaFan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one