Vítáme Vás na stránkách hokejového klubu HC Královští Lvi Hradec Králové mladší dorost.

Hradec Králové požádal o vstup do KHL. Má šanci?

Hradec Králové požádal o vstup do KHL. Má šanci? - obrázek

Hradec Králové požádal o vstup do KHL. Má šanci? - obrázek

Hokejový klub Lev Hradec Králové podal přihlášku do KHL, o jeho účasti se má rozhodnout tento měsíc.

Vedení KHL na svých internetových stránkách zveřejnilo informaci, že o vstup do soutěže se uchází šest klubů. Vedle Hradce Králové jsou to Jurga Chanty Mansijsk, Gazovik Tjumeň, Vetra Vilnius, Budivelnik Kyjev a Křídla sovětů Moskva.

 

Šalajev: Nedostatečné jsou finanční záruky Hradce

 

Podobně se už minulý týden vyjadřoval viceprezident KHL Vladimir Šalajev. Ten ve svém prohlášení tvrdil, že v další sezoně se představí dva nové kluby. "Nabídka Hradce Králové nás uspokojila v oblasti infrastruktury, profesionálního managementu, velkým zájmem o věc. Neuspokojivá je jen jediná věc - dostatečné finanční garance."

 

Zvláštní ale je, že se tak vysoký ligový představitel vyjadřuje o šancích jednotlivých klubů, když o přihláškách vedení KHL ještě nerozhodlo.

 

Kontinentální hokejová liga je po NHL druhou nejsledovanější soutěží světa a český celek Lev Hradec Králové usiluje o to, aby v ní mohl hrát a rvát se o dobré výsledky s kluby jako Kazaň, Magnitogorsk, Omsk, Spartak Moskva a další.


V polovině března do východočeského města zavítala delegace z KHL, která prověřila halu i okolí a do svých deníčků si poznamenávala samé plusy.

 

Vstup Hradce do KHL komplikuje i český hokejový svaz


Lev odeslal přihlášku bez písemného souhlasu Českého svazu ledního hokeje, jehož je od 9. března členem. "Kompletní materiály, které jsme požadovali, jsme od zástupců Hradce Králové dostali až koncem března a nestihli jsme se vyjádřit," řekl generální sekretář Martin Urban ČTK.

 

Vedení svazu čeká na stanovisko Asociace profesionálních klubů ledního hokeje a marketingového partnera extraligy, zda budou souhlasit se začleněním českého klubu do jiné soutěže. "Je to tak zásadní rozhodnutí, že by jej možná měla udělat konference svazu," podotkl Urban.

 

V tom případě by Východočeši museli čekat na stanovisko svazu až do 26. června. Výkonný výbor ČSLH, který se bude touto otázkou také zabývat, se sejde o dva měsíce dříve.

 

"Byli jsme domluveni, že hokejový svaz dodá zprávu do 1. dubna. Že počkají na konferenci je pro nás zcela nová informace a dosud o ní představitelé svazu nemluvili," řekl Šesták.

01.04.2010 23:07:01
fanderlik
M I S T Ř I !!!!!!!
web: MaFan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one