Vítáme Vás na stránkách hokejového klubu HC Královští Lvi Hradec Králové mladší dorost.

Hradecká hokejová mládež postoupila v letošním celorepublikovém měřítku zase o stupínek výše

Hradecká hokejová mládež postoupila v letošním celorepublikovém měřítku zase o stupínek výše - obrázek

Hradecká hokejová mládež postoupila v letošním celorepublikovém měřítku zase o stupínek výše - obrázek

Nejvýznamnějšího úspěchu dosáhli hráči devátých tříd, kteří vyhráli po základní části svou skupinu, čímž si zajistili vůbec poprvé v historii klubu účast na Mistrovství České republiky. Pozadu nezůstaly ani ostatní kategorie, které se ve svých skupinách umístily na předních místech. Samotný klub pak ve spolupráci se společností Tepelné hospodářství Hradec Králové uspořádal na přelomu března a dubna ve městě pod Bílou věží neoficiální celorepublikové mistrovství čtvrtých tříd, což byl bezesporu svým rozsahem největší mládežnický turnaj, který se kdy na hradeckém ČEZ Stadionu uskutečnil.

převzato z www.hchk.cz, autor: Daniel Višňák                       více zobrazit celé

„Letošní sezónu můžeme hodnotit určitě jako úspěšnou. Vydařila se jak „A“ týmu, tak zejména mládeži. Všechny kategorie se držely v popředí svých skupin, což ukazuje, že by se po hubených letech mohlo v hradecké mládeži zase blýskat na lepší časy,“ přeje si sportovní manažer klubu Robert Horyna. „Důležitým krokem byla také záchrana dorostenců v extralize. Junioři neprohráli jediné utkání v základní části první ligy, do extraligy se jim ale nakonec těsně postoupit nepodařilo. To nás mrzí, celkově ale převažují nad sezónou rozhodně ty pozitivní poznatky,“ ohlíží se za vystoupením mládežnických kategorií Horyna.

„Zřejmě největšího úspěchu dosáhla devátá třída, která si zajistila účast na celorepublikovém mistrovství, kam postoupilo pouze šest týmů, to je opravdu veliký úspěch. Finálový turnaj se hrál ve Vítkovicích a stejně tam, jako na neoficiálním mistrovství čtvrtých tříd v Hradci Králové byla významným partnerem obou akcí společnost Tepelné hospodářství Hradec Králové, které bychom touto cestou chtěli ještě jednou moc poděkovat za podporu,“ pokračoval Robert Horyna. „Věříme, že jsme jak THHK, ale i samotnému městu Hradec Králové udělali dobrou reklamu a to nejen mezi celorepublikovou hokejovou veřejností, ale i u rodičů a samotných dětí. Vždyť po ukončení mistrovství čtvrtých tříd nám přišlo několik desítek děkovným mailů od rodičů, ale i hráčů, kteří byli s celou akcí velmi spokojeni. Byl to největší turnaj, který se kdy na hradeckém ČEZ Stadionu uskutečnil a nyní můžeme říci, že se podařil. V příštích letech bychom chtěli na tuto započatou tradici určitě navázat,“ představuje nejbližší plány sportovní manažer. „Víme, že příští rok bude těžké tyto vysoké mety udržet, ale my věříme, že se nám to podaří a hradecká hokejová mládež bude zase patřit mezi ty nejlepší hokejové líhně u nás. V letošním roce se nám třeba přihlásilo do základy téměř 70 dětí, což je nevyšší počet od roku 1994,“ uzavřel Horyna.

Samotnou spolupráci s hradeckým hokejovým klubem si pochvaluje i ředitel společnosti THHK Ing. Jiří Seidler. Právě teplárenská společnost z Hradce Králové je již několikátým rokem významným partnerem hradeckého hokejového klubu a „přikládá tak pod kotlem“ nejen hradeckým fanouškům, ale i samotné mládežnické základně. „Velmi nás těší, když vidíme, že prostředky vynaložené na fungování a rozvoj hradeckého hokeje, potažmo hokejové „základny“ přináší své výsledky,“ říká ke vzájemné spolupráci s prvoligovým klubem ředitel THHK Jiří Seidler.

22.06.2009 11:39:45
fanderlik
M I S T Ř I !!!!!!!
web: MaFan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one