Vítáme Vás na stránkách hokejového klubu HC Královští Lvi Hradec Králové mladší dorost.

Hradecký Lev soupeří s časem, připojí se ke KHL?

Sergej Kozlov z vedení KHL při prohlídce střídaček haly v Hradci.Přesně za čtrnáct dní má být jasno o tom, zda se hokejový sen Hradce Králové stane skutečností. Místní nově vzniklý klub LEV by měl 1. dubna získat definitivní souhlas se startem v Kontinentální hokejové lize, ke kterému potřebuje svolení českého svazu i závěrečné požehnání ruské strany.

S KHL mají hradečtí zástupci podepsanou předběžnou dohodu o účasti v ročníku 2010/2011. Ta naznačuje, že se jednání nepohybují už pouze v rovině "co kdyby", ale stále více se přibližují realitě. Co přesně momentálně Hradci chybí k definitivní jistotě?

Souhlas domácího svazu

Zdánlivě banální administrativní rozhodnutí, které však stálo účast v KHL švédské AIK. Stockholmský klub nedostal posvěcení svého svazu, na rozdíl od Hradce by však kladné rozhodnutí zasáhlo do tamního hokejového dění. AIK hrálo druhou nejvyšší soutěž.

"V rámci svazu tu otázku řešíme prakticky každý den. Připravujeme si podklady, které jsme zaslali také šéfovi Asociace profesionálních klubů, aby se k celé situaci vyjádřil. O něčem podobném se nedá rozhodnout od stolu," prozradil prezident ČSLH Tomáš Král.

Podle něho si svaz nechal přeložit přesné stanovy KHL, je patrné, že nechce nic podcenit. "Jaké rozhodnutí nakonec proneseme, to teď opravdu nejsem schopný říci," dodal Král.

Definitivní dohoda s KHL

Vedení Kontinentální hokejové ligy má o přijetí nových mimoruských týmů enormní zájem, přesto za jejich získáním nechce jít za každou cenu. Proto respektuje vyjádření v tomto případě českého hokejového svazu a zjišťuje, zda Hradec Králové splňuje i další podmínky.

Vedení KHL. Zleva Sergej Kozlov, Vladimir Šalajev a Dmitrij Kurbatov.Co se místní hokejové haly a okolí týče, na vlastní oči se o jejich "použitelnosti" přijeli v tomto týdnu přesvědčit zástupci soutěže Vladimir Šalajev (viceprezident výkonného výboru KHL), Dmitrij Kurbatov (člen výkonného výboru KHL, sportovní ředitel) a Sergej Kozlov (člen vedení KHL).

"V tuto chvíli nevidím žádnou zásadní překážku, proč by se nemohla KHL v hradecké aréně hrát. Vedení klubu dělá vše pro splnění všech nutných předepsaných regulí. Potěšila mě i podpora projektu ze strany města," řekl po středeční inspekci Šalajev.

"Prohlídka stadionu po technické stránce, návštěva města a setkání zástupců KHL s vedením klubu patří mezi podmínky udělení licence k účasti v KHL. Manažeři se nevyjádřili hned na místě, své poznatky vyhodnotí s odstupem času," dodal ředitel komunikace klubu HC LEV Zdeněk Šesták.

Sehnání potřebných financí

V dnešní době možná nejtěžší položka na seznamu nutností pro účast v KHL, zajištění rozpočtu v minimální výši v přepočtu zhruba 350 milionů korun. Suma více jak dvakrát vyšší u elitních celků domácí extraligy, suma v době ekonomické recese závratná.

Hradecký klub se bude chtít opírat o sponzory jak české, tak zahraniční, a to i mimoruské. U většiny se však dá očekávat zájem zviditelnění se především na ruském trhu, "Máme slíbené finanční příspěvky od některých firem, zatím se ale nejedná o konkrétní čísla. Na ty dojde řada, až bude vše hotové a bude jisté, že se KHL zúčastníme," říká Šesták.

S penězi jsou nejvíce spojeny nákupy hráčů, které bude moci nově vytvořený klub začít shánět až po 1. květnu. Být v KHL konkurenceschopný znamená mít značné finanční zdroje na platy nadprůměrných hokejistů. Velkou sumu spolkne také nákladné cestování.

Foto: HC LEV Hradec Králové

19.03.2010 09:14:29
fanderlik
M I S T Ř I !!!!!!!
web: MaFan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one