Vítáme Vás na stránkách hokejového klubu HC Královští Lvi Hradec Králové mladší dorost.

Jágr kontra Ovečkin! Souboj gigantů přinesl ostrou srážku, po níž padl třetí ruský gól

Jágr kontra Ovečkin! Souboj gigantů přinesl ostrou srážku, po níž padl třetí ruský gól  - obrázek

Jágr kontra Ovečkin! Souboj gigantů přinesl ostrou srážku, po níž padl třetí ruský gól - obrázek

Převzal puk, nabral páru, rozjel se směrem do středního pásma. A vzápětí dostal ránu! Jaromír Jágr narazil do Alexandera Ovečkina! Jako když tank najede do obrněného transportéru... Divákům v hale se zatajil dech, ale hra pokračovala. Za okamžik dali Rusové třetí gól. Jak se posléze ukázalo - rozhodující! Zmíněná situace měla na vývoj duelu klíčový vliv. Není divu, že hned naskočila základní otázka: Byl to faul? Nebo nebyl? převzato: www.cslh.cz
Při pohledu na opakovaný záznam se chce říci, že šlo o zákrok v mezích pravidel. Tedy podle zámořského výkladu. "K hokeji to patří, myslím, že ten hit byl v pořádku," řekl na tiskové konferenci trenér Růžička. Při další debatě si nebyl tolik jistý. Jágr ze srážky vyvázl snad bez větších obtíží, ale s prasklým plexisklem na přilbě.

"Pokud Jardovi plexi prasklo, tak to asi úplně čisté nebylo. Nevím. Šlo o spornou situaci. Mám dojem, že v NHL se něco takového nepíská. Proto to rozhodčí za faul neposoudili. Stát se něco takového na mistrovství světa nebo v Evropě, asi by vylučovali," doplnil hlavní kouč českého výběru.

Jeho protějšek Bykov se o události nechtěl bavit. Otázka na tiskovce: "Co soudíte o hitu Ovečkina na Jágra?" Odpověď: "Kdybych měl komentovat každou epizodu Alexandera, vydalo by to na další hokejové utkání. Je to prostě jeho styl," pravil chladný Bykov, aniž by hnul brvou.

Názory v Canada Hockey Place se spíš přibližovaly verzi, že ze strany ruského bohatýra šlo o čistý souboj. Ovečkin nezvedl ruce, hrál ramenem, kterým Jágra trefil. Po našem klasický strom. "Ovečkin je tímhle stylem hry známý. Jak může, chodí do těla. Podle mého to bylo čisté, i když jsem neviděl, jestli Ovečkin nenadskočil," nabídl svůj pohled brankář Tomáš Vokoun.

Samotného Jágra po zápase víc než srážka mrzelo to, co následovalo chvilku poté. Totiž třetí ruský gól v české síti, který zařídil produktivní Jevgenij Malkin. "Udělal jsem chybu, ale tím nemyslím srážku s Ovečkinem. Rána do těla přebolí, mám 110 kilo, takový je hokej. Horší je ta chyba, po níž padl ruský gól a my nakonec prohráli zápas," povídal Jágr.

Po utkání se k tématu vyjadřoval střídavě rusky a anglicky. Když uslyšel zmínku, že má z hitu s Ovečkinem prasklé plexisklo, pokrčil rameny. "Nemyslím si, že to bylo úplně čisté, ale to je jedno. Neřeším to," mávl rukou. Situace vznikla tak, že při založení útoku neměl komu předat puk. "Rozhodl jsem se špatně. Neviděl jsem nikoho, komu bych mohl nahrát," doplnil.

Situace ho mrzela, ovšem vyplynula ze hry. "Kdybych měl víc času se rozhodnout, neudělal bych to. Snažil jsem se puk přidržet, chtělo to řešit jinak. Udělal jsem prostě chybu. Kéž bych měl otřes mozku, abych na to všechno zapomněl," usmál se. V utkání se on ani Ovečkin střelecky neprosadili, ona srážka byla událostí, která svedla oba giganty proti sobě.

Na jedné straně borec z nové generace, hvězda současné NHL. Ovečkin! Na opačném konci kluziště legenda minulé dekády, jež paradoxně hraje tam, odkud Ovečkin vyšel. V Rusku. Elitní český útočník Jágr! Oba byli hodně vidět, jen jeden ale odcházel z ledu jako vítěz. "Doufám, že tu ještě dostaneme příležitost zahrát si s Rusákama," pravil Jágr.

Poslední utkání v základní skupině B se přitom pro Čechy nevyvíjelo až tak špatně. Přečkali úvodní tlak sborné, za stavu 1:1 to bylo zcela otevřené. "V závěru jsme měli dost šancí, jenomže Rusové ukázali, že mají výborný tým. Proti talovým hráčům si člověk musí dávat neustále pozor. Stačí jedna chyba - a oni ji hned potrestají," doplnil závěrem Jágr.

Foto: Isifa.com

22.02.2010 08:34:22
fanderlik
M I S T Ř I !!!!!!!
web: MaFan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one