Vítáme Vás na stránkách hokejového klubu HC Královští Lvi Hradec Králové mladší dorost.

KHL v Hradci Králové už v příští sezoně?

KHL v Hradci Králové už v příští sezoně? - obrázek

KHL v Hradci Králové už v příští sezoně? - obrázek

Hokejový tým Hradecký Lev si dnes odbude premiéru v Kontinentální lize s Jágrovým Omskem. ČEZ Stadion je na hokejový svátek vyprodaný už několik týdnů dopředu. Tak třeba bude znít zpráva někdy v polovině září 2010.

 Autor:
Radek Špryňar

Hradecká radnice se rozhodla akceptovat návrh představitelů Kontinentální hokejové ligy, že by ve městě mohl mít sídlo tým pod hlavičkou Hradecký Lev. „Pokud všechno půjde hladce, mohla by se v Hradci hrát KHL už v příští sezoně,“ uvedl náměstejk primátora Martin Soukup.

Právě první muž hradecké radnice Otakar Divíšek zítra odlétá na jednání do Moskvy. „Rusové mají jediný požadavek, a tím jsou nové komfortní šatny, které jsme stejně chtěli začít budovat po ukončení nové sezony,“ uvedl primátor.

Rozpočet nově vzniklého klubu by se měl pohybovat okolo patnácti milionů eur. Tým by měl být složený především z českých hokejistů, zbytek dotvoří hráči z celého světa.

„Máte unikátní možnost začlenit se mezi celosvětově známá města. Znamenalo by to značný příliv investic do ubytovacích zařízení a dalších oblastí. Naším záměrem je také finančně podpořit váš ligový klub, se kterým budeme spolupracovat,“ stojí v dopise, pod kterým je podepsaný Sergej Zajcev a bývalý pardubický hokejista Otakar Janecký.

Ten se ve středu nechtěl k celé záležitosti vůbec vyjadřovat. Do telefonu pouze utrousil: „Až bude čas, vše se dozvíte.“

Zatím není jasné, kdo by financoval chod klubu. Město by se prý na jeho chodu nepodílelo. Peníze by tedy musely doputovat z Ruska. „Stejně by to byl jeden z nejnižších rozpočtů. Už jen výdaje za ubytování a cestování se pohybují v takových výškách. Podle mne je to celé blbost,“ pesimisticky se vyjádřil hráčský agent Robert Spálenka, jenž zná ruské hokejové zákulisí velmi dobře.

S podobným záměrem koketovali nedávno v Karlových varech. Jednání však ztroskotala na financích. Zabezpečit tak obrovský
projekt se jim nepodařilo. „Na toto téma jsem se bavil i s některými hráči. Sami říkali, proč by měli hrát KHL v Karlových Varech za míň peněz než v Rusku,“ dodává Spálenka, že tvorba konkurenceschopného týmu by se nemusela povést.

Plány přivést do východočeské metropole druhou nejprestižnější soutěž světa nezatracuje hokejový expert Martin Hosták. „Je to docela zajímavá myšlenka. Nemyslím si, že je to úplně nerálné. KHL ovšem vyžaduje neuvěřitelné množství prostředků, aby mohla fungovat. Náklady na hráče, cestování… Snad, kdyby vznikla Evropská divize. Pak je to zajímavé téma.“

Co by se v případě úspěšných jednání stalo se současným prvoligovým klubem HC VCES? Neocitl by se na druhé koleji? „Organizace druhé ligy na jednom stadionu by mohla přinést komplikace. Další jednání proto povede městský hokejový klub. Mimochodem, peníze z pronájmu stadionu by měly jít právě do klubu,“ upřesnil náměstek primátora Martin Soukup.

Kontinentální hokejová liga: Vznikla jako konkurence slavné kanadsko–americké NHL. První ročník soutěže se uskutečnil v sezoně 08/09. V současné době hraje ligu čtyřiadvacet týmů ve čtyřech divizích. Vítěz play off získá Gagarinův pohár.

Postupně se do soutěže začlenily nejen ruské celky, ale své zástupce v nejprestižnější hokejové lize na starém kontinentu mají i Bělorusko, Lotyšsko a Kazachstán. Specifikem jsou obrovské vzdálenosti mezi jednotlivými účastníky. Lesk soutěži dodávají hokejové veličiny jako Jaromír Jágr nebo Sergej Fjodorov.
04.01.2010 12:01:51
fanderlik
M I S T Ř I !!!!!!!
web: MaFan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one