Vítáme Vás na stránkách hokejového klubu HC Královští Lvi Hradec Králové mladší dorost.

Projekt KHL v Hradci má už jen malou šanci. Čeká se na rozhodující jednání

Projekt KHL v Hradci má už jen malou šanci. Čeká se na rozhodující jednání - obrázek

Projekt KHL v Hradci má už jen malou šanci. Čeká se na rozhodující jednání - obrázek

Pokud vedení Kontinentální hokejové ligy dodrží slovo, bude do pátku definitivně jasno, zda bude Hradecký Lev prvním českým klubem, který si tuto soutěž zahraje. Podle zákulisních informací, které získal server iDNES.cz ze zdrojů blízkých KHL, však projekt směřující do Hradce Králové příliš šancí nemá a je už vlastně rozhodnuto, že mezi nováčky příští sezonu figurovat nebude. 
Není pravda, že projekt padnul. Oficiálně bude rozhodnuto do konce dubna," odmítl ovšem včera tuto zákulisní informaci Zdeněk Šesták, mluvčí Hradeckého Lva, klubu, který byl nedávno založen právě kvůli startu v KHL.

Za ten lobbuje u vedení soutěže v Moskvě také manažer Jaroslav Zídek, mimo jiné agent Jaromíra Jágra a dalších českých hráčů působících v Rusku.

PARDUBICKÝ ŠÉF O HRADCI:

Do budoucna ublíží jiným českým klubům

Přístup, jakým to (záměr Hradce Králové hrát KHL)bylo prezentováno a medializováno, může ublížit dalším českým klubům, které v budoucnu mohou mít potenciál nějakou mezinárodní soutěž hrát. Teď jsme si jako Češi uřízli ostudu, že něco naslibujeme a pak to nejsme schopní splnit.
Zbyněk Kusý, manažer hokejových Pardubic

"Chystáme se na středeční jednání. Ta by mohla být rozhodující," vzkázal Zídek. I podle něj ale Hradec stále šanci.

Zákulisní informace přijetí Hradce zpochybňují hlavně kvůli nedostatečnému finančnímu zabezpečení. Někteří hokejoví manažeři o tom mluví otevřeně.

"Já dělám hokej dvacet let a od začátku jsem si byl jistý, jak to v Hradci dopadne," prohlásil Zbyněk Kusý, šéf sousedních Pardubic. "Rozpočet nejhorších týmů KHL se pohybuje mezi 350 a 400 miliony korun ročně."

Přitom nejbohatší hokejové kluby, kterými jsou v Česku Sparta a Pardubice, sotva přesáhnou 150 milionů.

Hradec se při snaze o možnost KHL hrát utkává s dalšími rivaly, z nichž někteří na tom jsou s finančními zárukami údajně mnohem lépe.

Velkou naději kvůli tomu drží ukrajinský Kyjev a zauralský Chanty-Mansijsk. Vedle nich se do ligy přihlásily ještě litevský Vilnius, ruský Ťjumeň a moskevská Křídla Sovětů.

Na druhé straně ale není jasné, kolik klubů zůstane z právě končícího ročníku. Některé mají finanční potíže, i kvůli tomu je prý například blízko sloučení Dynama Moskva s MVD Balašicha

28.04.2010 13:20:48
fanderlik
M I S T Ř I !!!!!!!
web: MaFan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one