Vítáme Vás na stránkách hokejového klubu HC Královští Lvi Hradec Králové mladší dorost.

Reprezentanti půjdou na Lotyše s Vokounem i Jágrem, receptem důraz a rychlý gól

Reprezentanti půjdou na Lotyše s Vokounem i Jágrem, receptem důraz a rychlý gól - obrázek

Reprezentanti půjdou na Lotyše s Vokounem i Jágrem, receptem důraz a rychlý gól - obrázek

Vítězství nad Slovenskem přineslo do českých hokejových řad uklidnění, nyní už reprezentanti myslí na dalšího soupeře. V noci z pátka na sobotu vyzvou svěřenci trenérů Růžičky, Jandače a Weissmanna výběr Lotyšska, který na úvod podlehl Rusům. "Ten zápas jsem sledoval, Lotyši udělali chyby a góly soupeři víceméně nabídli. Nás to nesmí uspokojit. Musíme se dobře připravit, abychom vyhráli a vytvořili si dobrou pozici před posledním utkáním ve skupině," říká Vladimír Růžička.   Autor: Václav Jáchim

Den po bitvě se Slováky hokejisté nejprve odpočívali, v podvečer si pak hodinku zatrénovali v hale Britannia Centre. Přípravy se zúčastnil brankář Vokoun, který po úvodním klání na olympijských hrách zmiňoval drobné nachlazení. Po ledě kroužil i Jaromír Jágr. Útočníka Omsku pro změnu zlobila bolest po kontaktu s jedním ze slovenských hokejistů.

Ani jedna z opor českého výběru by ale neměla v duelu s Lotyšskem chybět. "Jarda trénoval, Tomáš taky. Nastoupí," řekl trenér Růžička s tím, že Vokoun by měl stát v brance ve všech utkáních. Nasazení druhého gólmana Pavelce v plánu není. Hlavní kouč ovšem po zápase se Slovenskem uvažoval, zda neudělat pro další duel některé změny mezi hokejisty v poli.

Zatím k nim nepřistoupí, důvěru by měla mít stejná podoba útočných formací i obranných dvojic jako v turnajové premiéře. "Nic měnit nebudeme. Sice se tam objevily některé chyby, nebylo to úplně ono. Ale není lehké nedostatky hned odstranit, dáme hráčům čas. Měli jsme jeden společný trénink a pak hned zápas. Uvidíme, jak to bude fungovat dál," poznamenal Růžička.

Útočné trojky se jevily proti Slovákům velice slušně. Eliáš si vyhověl s Plekancem a Havlátem, ve třetí pětce se sešli Flesichmann, Krejčí a bojovník Erat. Neztratilo se trio Rolinek, Vašíček, Michálek, hodně se očekávalo, jak si na olympijském kluzišti porozumí Jaromír Jágr s Romanem Červenkou, které podobně jako na prosincovém Channel One Cupu v Moskvě doplňuje Petr Čajánek.

"Myslím, že to fungovalo. Dali druhý gól, když to tam Roman nahrál Jardovi, dobré věci měli i v první třetině," uvedl Růžička. Víc ale souhru formací hodnoti nechtěl, je za námi ostatně také jen první střetnutí. Víc napoví klání proti Lotyšsku, v němž se Češi mohou odrazit k velkému finále skupiny proti Rusku. A tím pádem také k přímému souboji o první postupovou pozici do čtvrtfinále.

V cestě bude stát houževnatý soupeř, jenž má o motivaci postaráno. "Lotyši se budou chtít vyvarovat toho, co se jim stalo s Rusy. Ti jejich chyby potrestali," zmínil trenér Růžička. Jaký by byl ideální recept na soupeře, jenž nepatří ke světové špičce, nicméně kvalitu má? "Dobrý začátek, rychlý gól. Když se dostaneme do vedení, je to pak jednodušší," dodává.

Od českých hokejistů lze očekávat hokej s velkou vervou, Růžička to potvrzuje. "Chceme po Lotyších jít, budeme hodně forčekovat. Rádi bychom je dostali pod tlak," naznačuje. V den zápasu tentokrát odpadne rozbruslení, z časových důvodů by to totiž bylo obtížné. "Hrajeme od půl páté místního času, ve dvanáct se v hale už koná zápas. Na rozbruslení bychom museli odjet do tréninkové arény, což nechci. Kluci se místo toho půjdou projít," uzavírá hlavní kouč.

Předpokládaná sestava České republiky pro utkání s Lotyšskem:

Vokoun - Židlický, Kuba, Polák, T. Kaberle, Kubina, Hejda, Blaťák, Z. Michálek - Havlát, Plekanec, Eliáš - Jágr, Červenka, Čajánek - Erat, Krejčí, Fleischmann - M. Michálek, Vašíček, Rolinek.

Foto: Isifa.com    převzato: www.hokej.cz

19.02.2010 11:41:20
fanderlik
M I S T Ř I !!!!!!!
web: MaFan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one