Vítáme Vás na stránkách hokejového klubu HC Královští Lvi Hradec Králové mladší dorost.

Šance na přímý postup do čtvrtfinále zhasla, hokejisty podruhé na hrách čeká Lotyšsko

Šance na přímý postup do čtvrtfinále zhasla, hokejisty podruhé na hrách čeká Lotyšsko - obrázek

Šance na přímý postup do čtvrtfinále zhasla, hokejisty podruhé na hrách čeká Lotyšsko - obrázek

Když po porážce s Ruskem kráčeli čeští reprezentanti do kabiny, tušili, že je výsledek posledního utkání základní skupiny B olympijského turnaje připravil o přímý postup do čtvrtfinále play off. Z první příčky šli Rusové, zbývala nepatrná naděje, že by se Češi mohli do elitní čtveřice protlačit jako nejlepší celek z druhého místa. Nestalo se. Po nočním klání Švédů s Finskem je definitivně jasné, že reprezentanti musejí do osmifinále!     převzato: www.cslh.cz
Trenér Vladimír Růžička s touto možností víceméně počítal. "Šance tam je, ale buďme realisté. Osmifináloe nás asi nemine. Chtěli jsme postoupit přímo, porážka nám samozřejmě přinesla zklamání. Kdybychom ušetřili jeden zápas, bylo by to dobré, ale nedá se nic dělat. Musíme se pořádně připravit," uvedl Růžička záhy po prohře s ruským výběrem.

Tehdy musel český tým čekat na výsledky utkání Kanady se USA a Švédska s Finskem. Zámořské derby nabídlo zajímavý výsledek. Američané vyhráli 5:3, zajistili si čtvrtfinále a Kanadu poslali nejen do osmifinále proti Německu, ale v případě jejího postupu pak do nečekané čtvrtfinálové bitvy s Ruskem! Kdo tipoval reprízu finále dvou posledních světových šampionátů i ve Vancouveru, ten se spletl. Jeden z favoritů na hrách medaili nezíská.

Letošní systém olympijského turnaje je poněkud zvláštní v tom, že na sebe mohli narazit soupeři, kteří se už utkali v základní části. Stane se to v případě České republiky a Lotyšska. Naši hokejisté mají za sebou ve Vancouveru tři utkání, to čtvrté sehrají znovu proti výběru Pobaltské republiky. První utkání skončilo výhrou reprezentantů 5:2, když se jim skvěle povedl začátek.

Podobný scénář by hokejisté jistě uvítali i v osmifinále. Lotyši po vzájemném duelu čelili ještě Slovákům, jimž podlehli jasně 0:6. V celkovém pořadí po základních skupinách jim patřila až dvanáctá příčka, a jelikož Češi skončili pátí, je los jasný. V dalších osmifinálových klání na sebe narazí dvojice Kanada - Německo, Slovensko - Norsko a Švýcarsko - Bělorusko. Pokud reprezentanti osmifinále zvládnou, budou hrát ve čtvrtfinále proti Finsku.

Naši hráči měli mít v případě přímého postupu do čtvrtfinále v pondělí volný den, osmifinálový zápas je nutí k dřívější přípravě, kouč Růžička v předstihu avizoval zhruba hodinový trénink po poledni místního času. "V krátké době se střetneme podruhé se stejným soupeřem, zápas bude asi trochu jiný. Je to osmifinále, nezbývá nám, než vyhrát," řekl trenér Růžička.

Co bude v prvním duelu play off důležité? "Určitě znovu začátek, musíme také zlepšit přesilovky, soupeře nesmíme podcenit," naznačil kouč. O protivníkovi podle něj nemělo smysl spekulovat. "Mezi těmi týmy bychom si nevybrali. Němci nebo Norové mají svoji kvalitu, někteří udělali slušné výsledky. Například Norsko vzalo bod Švýcarům," připomněl Růžička.

Okolnosti osmifinálového klání vnímá také Martin Erat. "Půjde o zápas play off, takže to možná bude nervóznější. Mezi možnými soupeři se dalo těžko vybírat, každý z nich je nebezpečný. Ale proti Lotyšům už jsme hráli, víme, s kým máme tu čest. Musíme se na ně dobře připravit a hlavně je porazit," pravil jasně závěrem útočník Nashvillu.

Utkání Česká republika - Lotyšsko se hraje ve středu 23. února od 4:00 hodin českého času v hale UBC Thunderbird Arena. Zbývající osmifinále proběhnou v hale Canada Hockey Place v noci z úterý na středu.

Program osmifinálových utkání:

Úterý 22. února:

21 hodin: Švýcarsko - Bělorusko (Canada Hockey Place)

Středa 23. února

1:30 Kanada - Německo (Canada Hockey Place)
4:00 Česká republika - Lotyšsko (UBC Thunderbird Arena)
6:00 Slovensko - Norsko (Canada Hockey Place)

Přímý postup do čtvrtfinále:

USA, Švédsko, Rusko (všichni z prvních míst základních skupin) a Finsko (nejlepší tým ze druhého místa)

Dvojice pro čtvrtfinále:

USA - vítěz utkání Švýcarsko/Bělorusko
Švédsko - vítěz utkání Slovensko/Norsko
Rusko - vítěz utkání Kanada/Německo
Finsko - vítěz utkání Česká republika/Lotyšsko

Přesné začátky čtvrtfinálových utkání budou doplněny po skončení osmifinálových zápasů, hrát se bude v noci ze středy na čtvrtek.

Foto: Isifa.com

22.02.2010 08:38:05
fanderlik
M I S T Ř I !!!!!!!
web: MaFan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one