Vítáme Vás na stránkách hokejového klubu HC Královští Lvi Hradec Králové mladší dorost.

Titul MČR v in-line hokeji přípravek v Písku získali ILHC Hradec Králové

Titul MČR v in-line hokeji přípravek v Písku získali ILHC Hradec Králové - obrázek

Titul MČR v in-line hokeji přípravek v Písku získali ILHC Hradec Králové - obrázek

Sestava : Dvořák,Pavlík,Hidvéghy,Bartel,Maršík,Šebek,Hejna,Jonáš,Holub,

Tvardák,Netušil,Píč,Hroudný,Mareš,Šešulka

Trenér : Mgr.Smutný Lukáš

Vedoucí mužstva : Pavlík Radovan

 

Konečné pořadí a výsledky :

   1. místo ILHC Hradec Králové

   2. místo IHC Zlín

   3. místo IHC Uherský Brod

   4. místo ILHC Písek

 

  více viz. zobrazit celé

ILHC Písek                 :           ILHC Hradec Králové            3 : 2

(Hidvéghy,Maršík)

 

IHC Uherský Brod     :           ILHC Hradec Králové            4 : 17             

(Pavlík 6x, Netušil 3x, Maršík 2x, Hidvéghy, Hroudný,

 Šebek, Hejna, Píč, Šešulka)

 

IHC Zlín                     :           ILHC Hradec Králové            3  : 7

(Pavlík 5x, Maršík, Jonáš)

Kanadské bodování hráčů :

Pavlík (11+5), Maršík (4+2), Netušil (3+1), Hidvéghy (2+4),

Hroudný (1+3), Hejna (1+3),

Šebek (1+2), Šešulka (1+1), Píč (1+1), Jonáš (1+0), Mareš (0+1),

Tvardák (0+1)

Nejlepší hráč : Pavlík Radovan

Nejlepší obránce : Hroudný Kryštof               

 

První zápas se nám opravdu nevydařil, a to ani v nejmenším. Nikdo nepřepokládal, že bychom mohli mít s domácím Pískem větší problém. Je třeba podotknout, že toto podcenění soupeře se nám málem stálo osudným v kýžené cestě za zlatým snem, na který jsme se připravovali tři roky. Na obhajobu hráčů je třeba podotknout, že k tomuto podcenění došlo i za strany trenéra, který zahájil hru na čtyři úročné formace a tři obranné. I tak jsme byli přesvědčeni, že kluci Písek s přehledem porazí. V tomto názoru nás utvrdil hned v prvním střídání střelený gól naší úderné první formace. Bohužel ihned následující střídání patrně rozhodlo o tom, že se ze zápasu stalo drama. Písku se podařilo vyrovnat šťastným gólem, kdy tečovaný kotouč zapadl za záda našeho velmi dobře chytajícího gólmana. V daném momentu na hráče dolehla snad tíha atmosféry mistrovství republiky a především neznalost hry na malé branky, na které se v Písku dle pravidel dané kategorie hrálo (byť se celá sezóna hrála na branky o normálním rozměru). Ani po tomto gólu nikdo nepředpokládal, že by měl být se sportem větší problém, nicméně ze hry našich hráčů,  a to včetně naší úderné první formace, se vytratila lehkost bruslení a citelně drhla i přesnost kombinací. Nepomohlo ani stažení hry na tři kompletní formace, byť ze hry jsme měli jednoznačně víc. Trestem za neproměněné šance byl gól negól, který pramenil z našeho konstantního tlaku, kdy po nepřesné přihrávce na hrot útočného pásma ujel hráč soupeře, který, byť trefil kotouč do tyče, od které se kotouč odrazil pod tělo našeho gólmana, podle píseckého sudího dal druhý gól soupeře. Protesty byly marné. Ze stále pokračujícího tlaku se nám podařilo vstřelit druhý a vyrovnávající gól, když nikdo nedoufal, že na tento gól dokáže soupeř odpovědět. Bohužel, cca dvě minuty před koncem utkání, kdy jsme měli v úmyslu rozhodnout utkání v náš prospěch, dali jsme si nešťastný vlastní gól, který jen demonstroval neuvěřitelnost průběhu celého utkání.

Po tomto utkání bylo třeba kluky psychologicky podpořit. Nebylo to jednoduché, nicméně dle ostatních výsledků se to zjevně neminulo účinkem. K vítězství v turnaji jsme potřebovali, aby Písek prohrál alespoň jedno utkání, a to s týmem, který vyhrál utkání Zlín -Uherský Brod. Jelikož Zlín porazil Uherský Brod po velkém boji 4:3, fandili jsme Zlínu v boji proti Písku. Zlín vyhrál nad Pískem 6:3, což znamenalo v případě výhry Písku nad Uherským Brodem nutnost vyhrát dvě zbylá utkání, když Zlín by bylo nutné porazit o tři a více branek. Jelikož však i Uherský Brod porazil Písek, a to v poměru 9:3, stačilo našim klukům jakékoli vítězství nad oběma dalšími celky. Tyto dvě utkání se již nesly v duchu předešlých tří kvalifikačních turnajů, na kterých nepoznal hradecký tým porážky. Výsledky hovoří snad za vše, k tomu není třeba podrobnějšího komentáře. Uherský Brod jsme deklasovali 17:4! Zlín jsme pak v přímém souboji o první místo porazili 7:3! Je třeba přiznat, že smůlu, kterou jsme si vybrali při prvním utkání s Pískem, nahradilo v souboji se Zlínem štěstí v podobě tří laciných branek do sítě Zlína. Na druhou stranu jsme měli po celou dobu utkání ve své moci, když za stavu 5:0 a 7:1 bylo možné, aby si zahráli i do té doby odpočívající hráči.

Titul mistrů republiky tak dle mého mínění zaslouženě náleží Hradci Králové a je ve správných rukou. Všem klukům patří dík za celou sezónu, za jejich přístup k tréninkům a docházku. Velký dík patří dále Radku Pavlíkovi st., který opět jako zkušený vedoucí zajistil klidný a organizovaný chod celé sezóny. Dík patří i rodičům, kteří obětovali svůj čas a neváhali své kluky na in-line hokej přihlásit. Konečně patří dík i trenérovi mladších žáků, Františkovi Tomáškovi, který se účastnil přípravy kluků po celou sezónu, když kategorie přípravek a mladších žáků trénovala společně. I proto je třeba popřát nejen jemu, ale i klukům štěstí na MČR mladších žáků, kde bude nastupovat cca 8 hráčů z mistrovského týmu přípravek, neboť mladších žáků je malý počet. Budou tedy hrát proti starším klukům (někteří až o tři roky), což však znamená veliký příslib do budoucnosti  a šanci na další zlatý úspěch v letech budoucích. Věřím však, že ani letos neodjede tým mladších žáků z MČR s prázdnou.

 

Mgr. Lukáš Smutný, hlavní trenér přípravky

Po nepříliš dobře vydařeném prvním utkání s domácím Pískem, jsme se naštěstí dokázali velmi rychle oklepat a výbornými výkony, které hráči předváděli celý rok, jsme nedali ostatním týmům šanci a zaslouženě jsme dokráčeli pro titul mistrů republiky.

                      
16.06.2009 13:50:24
fanderlik
M I S T Ř I !!!!!!!
web: MaFan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one