Vítáme Vás na stránkách hokejového klubu HC Královští Lvi Hradec Králové mladší dorost.

Ve středu jdeme všichni fandit.

foto

autor: Michal Luňák / 14.9.2009

Domácí prvoligová premiéra, přijede Dukla Jihlava

fotoDomácí premiéra letošního ročníku první hokejové ligy je za dveřmi. Hokejisté HC VCES Hradec Králové přivítají ve středu od 18:00 tým Dukly Jihlava. Hokejisté z Vysočiny za sebou mají vydařený start, když na svém ledě vyprovodili v derby Třebíč vysoko 7:2 a navázali tak na úspěšné vystoupení v letním Tipsport cupu. ,,V zítřejším utkání chceme tři body, ale musíme respektovat sílu soupeře, který má v začátku soutěže dobrou formu,“ nechal se před utkáním slyšet asistent trenéra Jiří Slabý. V dresu Východočechů se vznáší otazník nad startem Daniela Volrába, jinak se sestava z Chomutova nemění. Hradečtí hokejisté se spoléhají i na podporu svých fanoušků. Proto přijďte povzbudit partu kapitána Jaroslava Roubíka, který v den utkání oslaví své 32. narozeniny.

ODCHODY
David Dolníček - host.Třebíč
Petr Štrach - host.Znojmo
Vladimír Říha - Znojmo
Lukáš Martinka - neznámo
Filip Bílek - neznámo
Janis Andersons - Třinec
Tomáš Hradecký - Znojmo
Filip Novotný - Sparta

 

PŘÍCHODY
Jiří Dobrovolný - stř.start Plzeň
Marek Chvátal - Znojmo do 20.9.
Jonáš Fiedler - Mladá Boleslav
Marek Benda - K.Vary
Pavel Březina - Slavie Praha
Milan Takáč - Michalovce (SVK)
Juraj Minkáč - Michalovce (SVK)
Martin Krupka - Mladá Boleslav

 

Dukla Jihlava vstoupila do letošní sezóny opět pod vedením zkušeného trenéra Josefa Augusty a s několika změnami ve svém kádru. Z kádru odešlo několik hráčů, kteří byli v Dukle na hostování. Například dvojice Říha – Hradecký zamířila do Znojma. Kádr týmu z Vysočiny posílil Jonáš Fiedler, který se neprosadil do kádru Mladé Boleslavi a vrátil se na pro něj dobře známé místo. Vedení Dukly lovilo i za hranicemi republiky. Ze Slovenska přišla dvojice Takáč – Minčák. Zajímavou postavu v dresu středečního soupeře hradeckých hokejistů je obránce Marek Chvátal. Tento bek odejde do zámoří, ale do 20. září bude hrát za Duklu a dle svého přání bez platu. Tento krok v době finanční krize jistě vedení klubu uvítalo. Pro trenéra Augustu však bylo klíčové, že v týmu zůstala zkušená dvojice Hodek – Bakus.

Start se Dukle skutečně povedl. V Horáckém derby doma vyprovodila Třebíč debaklem 7:2 a vyslala do světa první ligy zajímavý signál. Dovedl si v minulé sezóně hokejový fanoušek představit jihlavský výsledek 7:2 a dvojici Hodek – Bakus bez bodu? Tak letos se to stalo hned v prvním utkání… Zdá se, že Dukla již nebude spoléhat pouze na tuto zkušenou dvojici a že se trenéru Augustovi podařilo sestavit vyrovnanější kádr. V brance se tradičně spolehlivým výkonem představil Milan Řehoř a dodal svým spoluhráčům klid při snížení Třebíče na 2:1. Dvě branky v utkání zaznamenala posila ze Slovenska Juraj Minčák.

V hradeckém táboře vládne před domácí premiérou dobrá nálada. ,,Máme v týmu pohodu, prohra v Chomutově nás nijak nepoznamenala, spíše naopak,“ nechal se po před zápasovém tréninku slyšet asistent trenéra Jiří Slabý. Co říci na konto středečního soupeře z Jihlavy? Zdá se, že to již není pouze tým o dvojici Bakus – Hodek. ,,I nás zarazil fakt, že proti Třebíči se tato dvojice neprosadila. Je vidět, že v Jihlavě na tom týmu pracují. Mají bojového ducha a navíc mají i formu. Letní semifinále poháru nebylo náhodné,“ upozorňuje Jiří Slabý na nesporné kvality Dukly. Hradečtí trenéři musí řešit i nepříjemnou záležitost kolem Daniela Volrába. ,,Start Dana je nejistý. Dostal na tréninku kotoučem do pusy a okamžitě musel na šití. Nevypadalo to příliš dobře, ale více se dozvíme až déle. Musíme být připraveni na to, že nebude připravený nastoupit.“ S týmem se připravuje dvojice Vít Budínský – Jan Stehlík. Jaká je situace kolem této dvojice? ,,Jsou tady u nás na týdenním testu a uvidíme zda se prosadí do kádru. Je škoda, že je nemůžeme vidět v zápasech.“ Před sezónou byl jedním z cílů trenérů vylepšení bilance domácích zápasů. Zítra k tomuto skutku má tým první příležitost. ,,Každý první zápas doma je těžký. Klukům jsme to již v přípravě říkali, musíme se na to kvalitně připravit. Věříme, že nebudou nervózní a doma utkání zvládnou.“ Jsou tedy jasným cílem tři body? ,,Pochopitelně že tři body chceme. Musíme však respektovat sílu soupeře. Chceme vymazat nulu z našeho bodového konta a udržet si tu pohodu kterou máme,“ uzavřel asistent trenéra Mičky Jiří Slabý.

VZÁJEMNÁ UTKÁNÍ
18.10.08 Jihlava vs Hradec 2:1
3.12.08 Hradec vs Jihlava 4:2
15.12.08 Hradec vs Jihlava 0:1
12.1.09 Jihlava vs Hradec 2:4
7.11.07 Hradec vs Jihlava 9:2
5.12.07 Jihlava vs Hradec 3:2 pp

V loňské sezóně se obě mužstva střetla hned čtyřikrát a každý vyhrál dvakrát. Kdo rozjede lépe sérii letošních vzájemných zápasů se rozhodne ve středu v hradeckém ČEZ stadionu. Utkání pod vedením trojice Smitka – Hejl, Žídek začne v 18:00. Hradečtí hokejisté spoléhají v domácí premiéře na podporu svých fanoušků a proto přijďte na stadion zahájit sezónu 2009/10. S Vaší podporou bude cesta za třemi body pro hradecké hokejisty snadnější. Vstupné ponechalo vedení klubu stejné jako v loňské sezóně. Hokejový fanoušek tedy zaplatí za jistě zajímavou podívanou 60 Kč.

15.09.2009 13:01:53
fanderlik
M I S T Ř I !!!!!!!
web: MaFan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one