Vítáme Vás na stránkách hokejového klubu HC Královští Lvi Hradec Králové mladší dorost.

KHL v Hradci: svaz se dnes rozhodne

KHL v Hradci: svaz se dnes rozhodne - obrázek

KHL v Hradci: svaz se dnes rozhodne - obrázek

Chce český hokej na svém území bohatou ruskou ligu, nebo ne? Dnes ve čtyři hodiny odpoledne padne rozhodnutí, výkonný výbor Českého hokejového svazu má právě v tu chvíli uzávěrku hlasování per rollam (po mailu)o tom, zda umožní klubu HC Lev Hradec Králové vstup do Kontinentální hokejové ligy.

Jak to dopadne je ve hvězdách. Je jisté, že extraligovým týmům, se situace nelíbí a budou dělat vše pro to, aby se KHL v Hradci Králové nehrála. Je to pro ně až příliš velká konkurence. A takové argumentace typu, že bude odliv hráčů, odliv sponzorů a odliv diváků z extraligy jsou hodně nadsazené a neuvážené.

Napište svůj názor do příspěvku?

 

Odhadnout rozhodnutí jedenácti mužů, kteří ve výboru sedí, není jednoduché, stejně jako to, zda bude KHL případné zamítnutí respektovat. Už v pátek totiž kontrolní orgány soutěže, kterou hrají mužstva ze států bývalého Sovětského svazu, schválily hradecký projekt poté, co prověřily infrastrukturu klubu, dokumenty o finančním zabezpečení a stav zimního stadionu.

Klub stavěný na zelené louce se tak velmi přiblížil přijetí do prestižní soutěže, konečné slovo má ale až nejužší vedení KHL, takzvaná Rada ředitelů. A ta zřejmě vydá ortel na základě dnešního rozhodnutí výkonného výboru ČSLH. Svaz zkoumá stanovy KHL už dlouho a rozhoduje se, zda ruská liga na českém území nepoškodí prémiový domácí hokejový produkt - O2 extraligu.

"Hradec v KHL pro český hokej neznamená přínos, naopak riziko odčerpání finančních prostředků od sponzorů, kterých už je takhle zoufale málo," řekl HN Stanislav Šulc, ředitel Asociace profesionálních klubů, která extraligu řídí a vydala stanovisko, že KHL na českém území nechce. To může být pro výkonný výbor klíčové. "Navíc by Hradec přeplácel a přetahoval české hráče. Třeba Pardubice už si stěžovaly na nekorektní postup manažerů Hradce, kteří oslovovali hráče během finále extraligy," dodal Šulc.

Podle viceprezidenta KHL Vladimira Šalajeva má vedení soutěže připravené varianty uspořádání divizí i termínovou listinu pro případ, že Lev se stane novým účastníkem ligy. Základní část bude mít určitě 56 zápasů, začíná se 11. září.

07.06.2010 08:17:56
fanderlik
M I S T Ř I !!!!!!!
web: MaFan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one