Vítáme Vás na stránkách hokejového klubu HC Královští Lvi Hradec Králové mladší dorost.

HC VCES Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec  7:5  (2:3, 3:1, 2:1)

HC VCES Hradec Králové
Weiss, Brádler, Šebek, Hroudný, Mlčoch, Mazač, Hidveghy, Matějček, Matouš, Pavlík, Maršík, Netušil, Hník, Tvardák, Hronek, Fanderlik, Hejna, Kuběna.

Bílí Tygři Liberec
Žajdlík, Jiránek, Čechura, Balabán, Hošek, Kunst, Slavík, Velechovský, Nejedlý, Král, Nezbeda, Burdys, Spilko, Wiencek, Wieser, Lukeš.

Branky a nahrávky: 4. Matouš (Matějček), 9. Hidveghy (Matějček), 28. Pavlík (Mlčoch), 31. Hník (Hroudný), 31. Hidveghy (Matouš), 45. Hidveghy (Fanderlik), 48. Matějček (Hidveghy) - 7. Lukeš (Wiencek, Král), 11. Wieser, 20. Wieser (Burdys, Nezbeda), 32. Lukeš, 60. Lukeš (Wiencek). Vyloučení: 3:7.

Komentář k zápasu

V první třetině dokázali držet krok, Žajdlík v brance se překonával a skutečně jako mladý tygr se vrhal na puky, které velmi často poskakovaly kolem jeho brankoviště. Jednobrankové vedení po dvaceti minutách bylo dílem velké snahy a bojovnosti libereckého týmu, která ale byla v dalším průběhu utkání překonána hradeckou kvalitou.

Po druhé siréně prohrával Liberec stále jenom o jednu branku, ale na začátku poslední třetiny domácí tým odskočil na rozdíl tří branek, který se hostům podařilo korigovat až několik vteřin před koncem.

V polovině utkání vystřídal Žajdlíka v brance Jiránek a také on měl hodně příležitostí ukázat své brankářské umění. Skvělý výkon předvedl Jan Lukeš, který zaznamenal hattrick. V takto náročném utkání proti kvalitnímu soupeři je třeba takový počin ocenit dvojnásob. Lukeš a Dominik Wieser vytvořili v utkání dvojici hráčů, která díky své obratnosti v koncovce držela Liberec ve hře o body až do závěrečné třetiny.