Vítáme Vás na stránkách hokejového klubu HC Královští Lvi Hradec Králové mladší dorost.

Tunaj se nám bohužel po sportovní stránce moc nevydařil. Je to škoda, protože umíme předvádět lepší výkony, než které jsme ukázali. V porovnání týmů s námi bych viděl několik základních rozdílů: 1. některé týmy udělali pro úspěch více než my a to po všech stránkách. Už jen v soudržnosti rodičů při fandění byl znatelný rozdíl (i to děti vnímají). Dále některé děti nedokázali upnout svoji pozornost správným směrem, což pro mě bylo největším zklamáním. Necítil jsem takový ten týmový duch, kde by si kluci sami pomáhali a odporovali se. Týmy, které jsem vedl v minulých letech měli větší touhu po úspěchu. Naopak neustále řešíme osobní nekázeň uvnitř týmu. 2. Někteří kluci se bohužel minuli formou nebo podlehli nervozitě, což jejich výkony negativně ovlivnilo. 3. Výkonnost brankáře - Štěpán v brance se snažil co to šlo, ale bohužel to nestačilo na tuto úroveň turnaje. Postavou byl suveréně nejmenší brankář ze všech a po technické stránce chytání to ještě není ono - především horní část těla a práce lapačkou a vyrážečkou . Za snahu si jistě zaslouží pochvalu, ale těch laciných gólů bylo přeci jen mnoho. Také byl mínus ten, že jsme neměli náhradního brankáře a tak si musel Štěpán zkousnout vše až do konce i když mu to vůbec nešlo. 4.kombinační schopnosti - u většiny týmů byly lepší. To mě mrzí, protože na to kladu celou sezonu důraz. Něktěří hráči však stále nepochopili, že se jedná o kolektivní hru. Není možné vzít puk a nikomu ho nepůjčit dokud ho znovu neztratím - to nikam nevede.

Celkově zvato jsme už odehráli mnohem vydařenější turnaje, než zde a budiž nám to velkým ponaučením pro budoucí sezonu. Musíme na sobě ještě moc moc zapracovat, abychom se co nejvíce přiblížili elitě.

Po organizační stránce musím však být maximálně spokojený a chtěl bych poděkovat všem rodičům a dalším, kteří se na přípravě turnaje podíleli. Organizačně se turnaj rozhodně povedl na jedničku.

Výstupní testy na ledě včetně porovnání budou k dispozici v nejbližší době.

Děkuji všem klukům za uplynulou sezonu a rodičům za podporu svých ratolestí během celého roku a přeji zasloužený odpočinek během dubna k načerpání nových sil a především chuti do další sezony. Vrhneme se na to hned z kraje května.

V.Kostka - hlavní trenér
Chtěl bych všem, kteří se podíleli na turnaji,  touto cestou poděkovat za pomoc při organizaci turnaje Grand Prix 4. tříd 2009. Právě díky Vám se turnaj povedl a kluci budou mít pěkné vzpomínky. I když jsme čekali výsledek a umístění lepší musím konstatovat, že utkání s vícemistrem SC Kolín byl výborný a škoda, že jsme zápas nedotáhli do vítězství, které jsme ztratili až v samotném závěru. Zápas s VOKD Poruba byl také ze strany kluků zvládnutý celkem slušně a prostě nám štěstí nepřálo. Vítěztví nad Strakonicema nám zajistilo boj o 7. místo. Bohužel to bylo na turnaji vše co jsme předvedli. Zápas s Litvínovem a nedělní zápas o umístění s SKLH Žďárem nad Sázavou již nebyl z naší strany hokej. Myslím, že je potřeba se nad tím zamyslet. Každý z nás měl tu možnost jednotlivé kluky porovnat, jak si na tom vedou v rámci republiky.            mafan

Poslední mistrovský zápas s Libercem jsme vyhráli 7:0. Bohužel herně to opět nebylo to pravé ořechové. Částečně se na tom podepsalo týdenní volno a dále pak jakási nechuť nebo přílišná jistota výsledku. Tento aspekt se prolíná celou soutěží a není problémem jen nás, ale i jiných týmů v celé republice. Děti pak těžko hledají motivaci a ta je pro výkon rozhodující. Bez motivace pak hra postrádá nasazení, bojovnost, náboj a také koncentraci na dodržování taktických pokynů. Celkový výsledek pak opravdu není hezký.

k turnaji: nyní máme cca 10 dní na to, abychom se maximálně připravili na turnaj. Příprava bude vedena v tomto duchu. O motivaci by mělo být postaráno. Jinak už nevím, čím jiným bychom mohli děcka dostat do varu. Všechny přípravy zatím běží bez komplikací. Cílem je především zjištění, jak jsme na tom v porovnání s elitou a sehrát pokud možno co nejtěžší utkání. Samozřejmě chceme uspět a získat medaile. Jsme přesvědčeni, že kluci na to mají. Jen musí do toho dát srdce a zabojovat. Jiná cesta k uspěchu nikdy nikoho nedovedla.    trenér Kostka

Dvůr: Mistrovské utkání ve Dvoře bylo ovlivněno tím, že někteří hráči již odjeli na jarní prázdniny. Všichni, co se zůčastnili, ale podali vcelku dobrý výkon. Do utkání jsme šli s tím, že chceme vyhrát a podařil se nám vstup do utkání. Soupeř měl také pár dobrých šancí, které však spolehlivě kryl Koubič. Postupně se kluci osmělili a předvedli, že hokej hrát umí i když to bylo proti slabšímu soupeři. Bodově i herně se velice zvedl Martin Fuksa, což pozorujeme již delší dobu a nutno říci, že si to naprosto zaslouží za poctivý přístup na trénincích a přípravě.
trenér Kostka

Velmi špatně odehraný zápas. Kluci se na to doslova vykašlali. Jedinou branku střelil hráč Zdeněk Václavec po asistenci Robina Netušila.

Sparta : přátelský zápas se Spartou se mi vůbec nelíbil. Nedokážu si vysvětlit myšlenkové pochody kluků. Před zápasem byli na rozcvičce živí, měli dobrou náladu, těšili se. Porada byla také bez problémů. Jakmile však vstoupili na led, staly se z nich leklé rybičky bez zájmu o sport. To nepochopím. Z ledu chodili s tím, že už tam nepůjdou, někteří zase brečeli, že mají špatně utaženou brusli. Snažili jsme se je motivovat všemi možnými způsoby, ale ani pochvala nebo naopak zvýšený hlas nepomohl. Jsem zcela přesvědčen, že kdyby hráli s chutí, tak jsme vyhráli tak jako dva předešlé zápasy s tímto soupeřem. Scházelo tomu naprosto vše - především zájem o hru samotnou. Od toho se odvíjely všechny chyby a nepřesnosti. Soupeř to měl od nás velmi usnadněno a bezezbytku toho využil. Vyhrál tedy zcela zaslouženě. Tento zápas je velice poučný pro celý kolektiv vzhledem k blížícímu se turnaji. Zde žádný tým nedá kůži lacino a s tímto přístupem můžeme myslet akorát tak na spodní příčky. Pokud tam ale bude z naší strany srdíčko, soupeři třeste se!!!

Dnešní skóre otevřel po střele Dvořky Zdenda, který puk doklepl za soupeřova gólmana. Stav 1:0. Druhý gól přidal v první třetině Švístko po nádherné přihrávce Hrouďase. Po první třetině 2:0. Na začátku druhé třetiny přidal třetí branku David Valach, kterého zcela samotného před brnkou našel Šuty. Pak přišla šance v podobě naší přesilovky 5 na 3. Bohužel z naší strany byla velmi špatně odehraná a jednu z nahrávek na slepo soupeř vypíchl a v přečíslení 2 na 0 nedali Danovi šanci. Stav 3:1. Naše odpověď přišla okamžitě. Soupeřův odražený puk dorazil do branky David Vlach. Davidův první gól v sezóně GRATULUJEME !!! Pak našel Hrouďas krásným pasem na modré Zdendu a ten nedal soupeři šanci, 4:1. Góly do konce druhé třetiny ještě přidal Tvaroh po nahrávce Šutyho a Šuty po přihrávce Davida Valacha. Do šatny jsme odcházeli za stavu 7:1. Do třetí třetiny trenér změnil sestavu a do útoku postavil obránce a  útočníky do obrány. Soupeř již jen kosmeticky upravil stav na 7:2.        mafan

Výsledek: 7:2   /2:0,5:1,0:1/        Střely na branku:  31:13      Vyloučení: 0:3   Využití: 0:0

Sestava:    branka: Dan Dvořák

obrana: Fanderlik-Hroudný, Brádler-Šimůnek, Muška-Pek

útok: Švec-Václavec-Dvořák, Netušil-Valach-Tvardák, Vlach-Pelcl-Fuksa,

diváci: 54

Turnaj: V Mannheimu jsme odvedli velmi dobré výkony s vyjímkou finále, kde se již bohužel projevila únava. Tu přičítám z velké části nezvyklému pravidlu střídání až po 90 vteřinách, což dětský organismus nemůže dlouhodobě zvládat. Herně jsme však určitě nezklamali. Někteří hráči museli nastupovat na pro ně neobvyklé posty a zvádli to více než dobře. Další kladný bod bych připsal řešení samostaných nájezdů, kde jsme projevili individuální kvalitu. To se týká i obou brankářů. Nutno dodat, že mládež v německu není na vůbec špatné úrovni a to hlavně bruslařsky. Kolín nad Rýnem byl vynikající a vyhrál zaslouženě.   trenér Kostka

HC VCES HK – MERC rot  7:0, nájezdy 2:1

Turnaj jsme zahájili zápasem s klubem MERC rot, který jsme porazili 7:0 a na nájezdy 2:1. Celkem jednoznačné vítězství. Na výhře se podíleli všechny pětky. Velmi dobrý vstup do zápasu.

Sestava:     branka: Weiss, Kouba

obrana: Fanderlik-Hroudný, Maršík-Kuběna, Hejna-Jonáš

útok: Vitoušek-Pavlík-Hidveghy, Valach-Václavec-Dvořák, Netušil-Kellner-Šebek, Mareš

Góly a asistence: Hejna /0+1/, Jonáš /1+0/, Pavlík /2+0/, Hidveghy /0+1/, Václavec /1+0/, Dvořák /0+1/, Netušil /1+1/, Kellner /1+1/, Šebek /1+0/

Vyloučení: 4:5      Využití: 2:0

Nájezdy: Pavlík /0/, Dvořák /1/,Netušil /0/,  Fanderlik /1/

HC VCES HK – Iserlohn Y. Roosters 5:3, nájezdy 2:0

Velmi silný soupeř, který výborně bruslil. Rozhodl náš rychlý nástup do zápasu a vítězství 2:0 v první třetině. Ve druhé třetině soupeř vyrovnal hru. Velmi dobrý zápas s vítězným koncem.

Góly a asistence: Vitoušek /0+2/, Pavlík /4+0/, Hidveghy /0+2/, Netušil /0+1/, Šebek /1+0/

Vyloučení: 2:0      Využití: 1:0

Nájezdy: Hidveghy /1/, Václavec /1/

HC Berlín – HC VCES HK 1:7, nájezdy 0:2

Celkem jednoznačný zápas, soupeře jsme přehráli v první i v druhé třetině. Bodovali všechny pětky. Gól jsme dostali jen z trestného nájezdu.

Góly a asistence: Hejna /2+0/ Vitoušek /1+0/, Pavlík /2+0/, Hidveghy /1+1/, Dvořák /1+0/, Václavec /0+1/, Netušil /0+2/, Mareš /0+2/

Vyloučení: 0:1      Využití: 0:0

Nájezdy: Šebek /1/, Kellner /1/

HC VCES HK – MERC Blau Mannheim 5:0, semifinále

Protože jsme vyhráli naši skupinu celkem jednoznačně vyšel na nás do semifinále druhý v pořadi ze skupiny A a to místní tým Merc Blau Mannheim. Zápas velmi vyrovnaný. Po první třetině se soupeř za stavu 3:0 již nezmohl výsledek zvrátit.

Góly a asistence: Fanderlik /0+1/, Hroudný /0+1/, Vitoušek /1+0/, Pavlík /1+1/, Hidveghy /1+1/, Dvořák /0+1/, Václavec /1+0/, Netušil /0+1/, Kellner /1+0/

Vyloučení: 2:2      Využití: 1:0

HC VCES HK – Kölner EC 5:0, finále

A jsme ve finále. Nezískat zlato je pro nás neúspěch. Zatím jsme jednoznačně v turnaji favorit, máme podporu i místních fanoušků. Němci uznale chválí naše kluky, zvláště Radka Pavlíka, který zde nemá konkurenci. Málokdy si stěžuji, ale finále měla prapodivný průběh. Musím na začátek uznat že tým Kölneru hrál velmi dobře a jejich kluci parádně bruslili. Po celý turnaj rozhodčí pískali slušně, ale co předvedli ve finále nemělo obdoby. Celkem jsme měli 8 vyloučených a hned v začátku utkání nás poslali do třech a inkasovali jsme gól od modré. Celou první třetinu jsme urputně bojovali, okopávání, sekání, narážení ze strany soupeře byli rozhodčími ignorovány a nás vylučovali i za drobné ťuknutí do soupeře. Dost fňukání. Bohužel se nám nepodařilo z třech tutovek neproměnit a do šatny jsme šli za stavu 0:1. V druhé části se již začala projevovat únava s nervy a místo abychom vyrovnali, inkasovali jsme. Do konce zápasu jsme ještě dostali dva góly a bylo po finále. Nicméně chci kluky pochválit za celý turnaj a za odvedenou práci v tak prestižním turnaji. Po odstupu musím uznat, že stříbro je vynikající úspěch.

Góly a asistence: 0

Vyloučení: 8:3      Využití: 0:3

Vzhledem k tomu, že někteří hráči 1998 se účastní mezinárodního turnaje v Německu 20.-22.2.2009 bude se zápas předehrávat ve čtvrtek 12.2.2009 ve 14 hod. v Trutnově.

Krkonoše: Toto utkání nezačalo dobře díky pozdnímu příjezdu do Trutnova. Tím jsme neměli dostatečně dlouhou přípravu a rozcvičku. Postupně jsme se však rozehráli a od druhé třetiny jsme začali hrát velmi dobře. Byly tam i velmi hezké kombinační akce. Výsledek mohl být i vyšší. Soupeř však nepůsobil tak houževnatě jako v HK a tak se jednalo o poměrně lehké vítězství. trenér Kostka

V Trutnově jsme včera porazili HC Krkonoše 9:0. Soupeř proti nám nastoupil v omlazeném kádru a proto výsledek skončil takovým rozdílem. Po prvních dvou velmi slabých třetinách si kluci trochu napravili reputaci v třetí třetině. Více později.  mafan

Jaroměř: Nepovedené a z mého pohledu u dětí trochu podceněné utkání. Nízké nasazení, koncentrace, sólování. 5:1 je prostě při kvalitě soupeře málo. Tím nechci urazit soupeře, ale objektivně vzato je kvalitativně někde jinde než my a to mělo být na ledě vidět. Bohužel tomu tak nebylo. trenér Kostka

Dohrávka přeloženého zépasu ohledně chřipkové epidemie.

S Pardubicemi jsme odehráli zápas ve velmi vysokém tempu. Bohužel se nám nepodařilo v první třetině proměnit alespoň jednu z mnoha šancí a umožnili jsme soupeři odskočit o dva góly. Ve druhé třetině se toto opakovalo a jen škoda dalších šancí, které neskončili v síti soupeře, např. Dvořkova tyč. O přestávce v šatně jsme si řekli, že nemáme co ztratit a že nedáme nic zadarmo. V úvodu třetí třetiny snížil Zdenda Václavec, když dorážel střelu Robina Netušila. Bohužel i na tento gól soupeř odpověděl a při našem oslabení přidal pátou branku.  Soupeř přidal ještě dvě branky.Pěknou střelou na konečných 7:2 snížil ještě Mikuláš Matouš, kterému nahrál Kryštof Pelcl. mafan

Třetiny: 2:0, 2:0, 3:2.
Branky a nahrávky Hradce: Zdeněk Václavec /Robin Netušil/, Mikuláš Matouš /Kryštof Pelcl/. Vyloučení: 3:6. Využití: 3:0.  Střely na branku: 26:16. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 7:1, 7:2.
Sestava: Kryštof Hroudný-Víťa Fanderlik, Jakub Muška-Jarda Hůla, Josef Šimůnek-Dan Pek, Jarda Dvořák-Mario Kellner-David Valach, Robin Netušil-Zdeněk Václavec-Michal Tvardák, Richard Švec-Mikuláš Matouš-Kryštof Pelcl, David Vlach-Adam Jonáš-Martin Fuksa,
Pardubice: Tento zápas jsme chtěli vyhrát. Začátek se nám celkem vydařil a měli jsme tam několik velmi dobrých šancí. Bohužel jsme nedali branku a soupeři se to naopak povedlo. Stav 1:0 vydržel poměrně dlouho a stále jsme mohli hru zvrátit. V koncovce nám bohužel chybělo dost důrazu před bránou soupeře. Po inkasování na 2:0 jsme se trochu zadrhli, což byla voda na mlýn soupeři, který toho beze zbytku využil. O přestávce jsme kladli důraz na to, že není nic ztraceno a musíme hlavně bojovat před oběmi brankami a to se také stalo při našem prvním gólu. Bohužel pak přišla chyba našeho brankáře, který pustil branku ze středního pásma a opět jsme zvadli. Pak už byl na klucích vidět zmar a utkání bylo rozhodnuté. Škoda, měli jsme na to, ale i tak to bylo velmi dobré a přínosné utkání po stránce rychlosti hry a nasazení. Škoda, že jich není více. trenér Kostka

Trelleborg Vikings /Švédsko/ - HC VCES Hradec Králové /CZ/        2:13

Výsledek: 2:13  Střely: 11:29

Branky a přihrávky: Hroudný /0+1/, Brádler /0+1/, Divíšek /1+0/, Matějček /2+0/, Pavlík /1+4/, Hidvéghy /3+2/, Valach /1+2/, Václavec /1+0/, Dvořák /0+1/, Netušil /3+1/, Matouš /1+0/, Holub /0+1/