Vítáme Vás na stránkách hokejového klubu HC Královští Lvi Hradec Králové mladší dorost.

HC VCES Hradec Králové /CZ/ - Boras HC /Švédsko/          8:3

Výsledek: 8:3    Střely: 19:8

Branky a přihrávky: Brádler /0+1/, Divíšek /0+1/, Matějček /0+1/, Pavlík /3+2/, Hidvéghy /1+2/, Václavec /1+0/, Dvořák /1+0/, Netušil /1+0/,  Hanousek /1+0/, Matouš /0+1/

Ulricehamns IF /Švédsko/ - HC VCES Hradec Králové /CZ/ 1:21

Výsledek: 1:21  Střely: 2:40

Branky a přihrávky: Hroudný /0+1/, Matějček /1+5/, Pavlík /5+3/, Hidvéghy /4+1/, Valach /2+1/, Václavec /1+2/, Dvořák /1+0/, Netušil /3+3/, Hůla /3+0/, Hanousek /1+0/, Holub /1+1/

Boras HC /Švédsko/ - HC VCES Hradec Králové /CZ/          0:15

Výsledek: 0:15  Střely: 7:45

Branky a přihrávky: Fanderlik/0+1/, Hroudný /1+0/, Divíšek /0+1/, Matějček /1+2/, Pavlík /3+4/, Hidvéghy /4+1/, Valach /1+0/, Václavec /1+2/, Dvořák /1+1/, Netušil /2+0/, Vlach /0+1/, Hanousek /1+0/, Holub /0+1/

Zápas začal s 0,5 hodinovým posunem. Do zápasu jsme se pustili s vervou, ale netrvalo dlouho a již jsme hráli první oslabení. To předurčilo průběh zápasu. Z početní nevýhody jsme vytěžili maximum. Zdenda Václavec ujel přes celé hřiště a nekompromisně otevřel skóre. 1:0. Druhý gól přidal po pěkné akci Davida Valacha robin Netušil. 2:0. Do konce třetiny přidal ještě jeden gól Zdenda Václavec, kterého před brankou zcela volného našel Robin Netušil. Stav po první třetině 3:0 pro hradecká lvíčata. Ve druhé třetině již byl zápas zcela pod taktovkou hradeckých. Jen škoda těch nepromněněných šancí. Kryštof Pelcl nahrál Zdendovi Václavcovi a ten hetrickem zvýšil na 4:0 pro Hradec. V dalším v oslabení se blízknul Mario Kellner, projel přes dva hráče a krásně zakončil na 5:0. Mario Kellner zvýšil ještě na 6:0 po spolupráci s Davidem Valachem. Pak přišlo opět naše vyloučení a soupeř ho využil a snížil na 6:1. Do konce třetiny jsme ještě přidali jeden gól, z poza brány přihrál Robin Netušil Kryštofovi Pelclovi a ten nedal golmanovi šanci. Do šaten se odcházelo za stavu 7:1.  Na začátku třetí třetiny si role vyměnili a Kryštof Pelcl nahrál Robinovi Netušilovi, který zvýšil na 8:1. Do konce již rozhodnutého utkání přidal ještě jeden gól Zdenda Václavec po nahrávce Davida Valacha. Splnili jsme povinné vítězství. Škoda neproměněných akcí a do příštích zápasů se musíme vyvarovat útočných faulů. Silný soupeř by toto nekompromisně trestal.

Výsledek: 9:1  /3:0, 4:1, 2:0/

Vyloučení: 6:3  Muška, Dvořák, Netušil, Pelcl, Tvardák 2x    Využití: 0:1

Střely: 38:12

Sestava:  Kouba     Fanderlik-Hroudný, Hůla-Brádler, Jonáš-Muška       Valach-Kellner-Dvořák, Netušil-Václavec-Pelcl, Tvardák-Švec-Vlach, Fuksa

Do zápasu jsme vstoupili velmi dobře a hned z první buly si vypracoli pěknou šanci, ale gól nebyl. Prosadil se až Kryštof Pelcl, kterému nahrál Robin Netušil. Stav 1:0. Soupeř dobře bránil a protože jsme vůbec nehráli kombinačně nemohli jsme se prosadit. První třetina vůbec nebyla z pohledu hokeje pohledná. Spousta individuelních akcí končila na gólmanovi soupeře. Hodně jsme se trápili. Do konce třetiny jsme přidali ještě jeden gól, který přecejenom padl z kombinace. Mario Kellner našel na levé straně volného Jardu Dvořáka a ten přesnou nahrávkou na pravou tyč našel Davida Valacha. Brankář hostí se již nestačil přemístit a David kotouč krásně přiklepl do prázdné branky. Stav po první třetině 2:0. Ve druhé třetině se hra malinko zlepšila, nicméně pořád jsme se přizpůsobovali soupeři. Kryštof Hroudný našel Jardu Dvořáka a ten brankáři nedal šanci. 3:0. Následně se prosadila třetí lajna a to když Ríša Švec vystřelil na bránu, v klubku hráčů před brankou se nejlépe zorientoval Adam Jonáš a vstřelil svou prémiérovou branku v soutěži a Ríša si připsal svou první asistenci a bod v dresu HC VCES HK. Gratulujeme ! Do konce druhé třetiny se po nahrávce Jardy Dvořáka prosadil ještě Mario Kellner. Stav po druhé třetině 5:0. Ani třetí třetina nepřinesla do hry závan hokejového umu. Nicméně Svou druhou brankou se prosadil Kryštof Pelcl po nahrávce Zdeňka Václavce. Skóre uzavřel Mario Kellner, který dostal přihrávku od modré od Víti Fanderlika. Za stavu 7:0 hvizd sudího ukončil nepohledný nicméně povinně vítězný zápas.

Výsledek: 7:0  /2:0, 3:0, 2:0/         Střely: 59:8

Vyloučení: 4:1  Fanderlik 2x, Pek, Netušil   Využití: 0:0

Góly a přihrávky: Kellner /2+0/, Pelcl /2+0/, Dvořák /1+2/, Valach /1+0/, Jonáš /1+0/, Fanderlik /0+1/, Hroudný /0+1/, Netušil /0+1/, Václavec /0+1/, Švec /0+1/

Pochvala patří: Mario a Kryštof za 2 góly, Kouba za další odchytanou nulu.

Gratulace: Adam za první gól v soutěži a Ríša za první asistenci.

Včerejší zápas nebyl špatný, ale k ideálnímu měl také daleko. Výsledkově je 7:0 uspokojivé, ale vzhledem k počtu vypracovaných šancí to mělo být alespoň 15:0. V koncovce se musíme ještě zlepšit. Štepán v brance tentokrát neměl tolik práce, ale to málo, co na něj šlo bezpečně pokryl - nula je tedy zasloužená. U některých hráčů mi chybělo větší nasazení a touha se prosadit do branky. V obranné činnosti se ještě musíme zlepšit v těsném přístupu k soupeři a obraně prostoru. Jinak tam byly i pěkné akce, za které zaslouží kluci pochválit. Jen ta koncovka by měla být důraznější.

trenér Kostka

Velmi krušný a težký byl vstup do zápasu. Prvních 8 minut jsme se nemohli prosadit a soupeř střílel z každé možné situace. Kouba nás podržel a chytil minimálně tři góly. Naše trápení ukončil Michal Tvardák, kterého pěkně našel Kryštof Pelcl a vedli jsme 1:0. Do konce třetiny ještě přidal Kryštof Pelcl a po krásné nahrávce Martina Fuksy i Mario Kellner. Přesto, že jsme třetinu na střely prohráli 7:14, na góly jsme ji vyhráli 3:0. Druhá třetina již byla jasně pod naší taktovkou a s přibívajícími góly v soupeřově bráně jsme zcela ovládli hřiště. Nejdříve se trefil Mario Kellner po nahrávce Davida Valacha, pak přidal dva góly Zdenda Václavec, nahrával opět David Valach a poslední branku ve druhé třetině přidal po přihrávce Víti Fanderlika Jarda Dvořák. Stav 7:0. Ve třetí třetině to již byl jen trénink na jednu bránu. Postupně se prosadili Lukáš Brádler, Martin Fuksa, Jakub Muška, David Valach a Zdeněk Václavec. Kluci plnili pokyny trenéra a bjovali až do konce. Kluci parádní výkon.

Výsledek: 12:0  (3:0, 4:0, 5:0)

Vyloučení: 4:1     Moucha 2x, Václavec, Pek      Využití :  0:0

Sestava:     Kouba         Fanderlik-Hroudný, Šimůnek-Brádler, Pek-Muška                      Dvořák-Kellner-Valach, Pelcl-Václavec-Tvardák, Vlach-Hůla-Jonáš, Fuksa

Góly a nahrávky: Fanderlik 0+1, Šimůnek 0+1, Muška 1+0, Brádler 1+0, Valach 1+2, Kellner 2+0, Dvořák 1+1, Pelcl 1+1, Václavec 3+0, Tvardák 1+1, Hůla 0+1, Fuksa 1+1, Kouba 0+1

Zdeněk Václavec dal tři branky v zápase, Kouba vychytal třetí nulu v sezóně a připsal si první asistenci a Jakub Muška vstřelil svůj první gól v soutěži. Gratulujeme !!!

Včera mě kluci udělali radost, tím jak přistoupili k utkání. Začátek nám sice nevyšel ideálně a soupeř nás přitlačil k vlastní brance, ale podržel nás Štěpán Kouba. Zápas mu včera vyšel na jedničku. Klíčové bylo, že jsme ubránili oslabení 5 na 3. Od tohoto momentu kluci začali lépe bruslit a taky dodržovat taktické pokyny, což vedlo k našim gólům. Soupeře jsme tím dost nalomili a od druhé třetiny jsme pak už dominovali. Líbilo se mi, že kluci hráli naplno a s chutí až do konce zápasu. Tak si to představuji. Další pozitivní věc vidím v tom, že se bodově prosadili i další hráči týmu. Dofám, že na tento výkon navážeme ve středu v Liberci. Tam už bude k dipsozici taky Ríša Švec a Robin. Tím by naše útočná síla měla ještě narůst.

Zápas se pro nás začal vyvíjet dobře. Hned po vhazování jsme měli velikou šanci a tu neproměnili. Prosadit se podařilo před brankou až Davidovi Valachovi, který dorazil nahození před bránu Maria Kellnera. Stav 1:0. I přes hodně šancí stav vydržel až do konce první třetiny. Ve druhé třetině při chybě v obrané práci soupeř vyrovnal na 1:1. Na tento gól však kluci zareagovali. Jarda Dvořák krásně našel nehlídaného Maria Kellnera před brankou a ten trefil golmana mezi betony. Stav 2:1. Krásné šance si vypracovali i Muška, Brádler, který se trefil do masky golmana. Žádný gól však v síti soupeře již do konce druhé třetiny neskončil. Ve třetí třetině soupeř hru vyrovnal. Po nahození z rohu jsme dostali smolný gól, který propadl Koubovi do branky. Stav 2:2. Vyloučením dvou našich hráčů jsme za tohoto nepříznivého stavu hráli oslabeni 3 na 5. Nakonec jsme se ubránili. Bohužel jsme již na vyrovnávací gól nedokázali odpovědět a tak stav 2:2 zůstal svítit na tabuly po skončení utkání.

Výsledek: 2:2  /1:0,1:1,0:1/          Střely: 25:20

Sestava:  Kouba       Fanderlik-Hroudný, Brádler-Šimůnek, Muška-Pek      Valach-Kellner-Dvořák, Pecl-Matouš-Tvardák, Vlach-Hůla-Fuksa-Jonáš

Vyloučení: 4:4  Fanderlik, Šimůnek, Tvardák, Kellner    Využití: 1:0

Vrchlabí nám včera jasně ukázalo, že odhodlaný , disciplinovaný a ukázněný tým nás může potrápit. Hráči bohužel k zápasu nepřistoupili už od rozcvičky a rozbruslení tak jak jsme jim říkali a samozřejmě se to pak ukázalo v zápase. Chyběl mi tam především větší zápal do hry a osobní nasazení. Naší starou bolestí je navíc fakt, že někteří hráči stále nechtějí pochopit, že se jedná o kolektivní sport a řeší na střídačce pro tým nevýznamné osobní záležitosti. To že se hrál první zápas od svátků není žadná výmluva, protože to bylo pro oba týmy stejné. Navíc jsme v Kolíně hráli mnohem lépe. Je to v našich hlavách. Ztráta bodu nic neřeší, protože potřebujem tak jako tak v Pardubicích vyhrát. Remíza by v Pardubicích ani v případě našeho včerejšího vítězství nic neřešila, protože máme horší součet skóre ve vzájemných zápasech. Teď se musíme koncentrovat na další utkání a přistoupit k nim zodpovědněji než včera. Pak si myslím, že se nemusíme bát.

Pěkná první třetina byla vidět ve středu v Jaroměři. Tu jsme vyhráli 6:1 Kluci si přihrávali, věděli o sobě a stříleli. Nejlépe si vedli Dvořka s Májou, oba dali dva góly a na jeden a dva přihráli. Prosadil se ještě Robin a Tvaroh. Za soupeře vyrovnával na 1:1 Kůča. Velmi dobře si vedli i obránci po asistenci si připsali Hroudný, Fanderlik a Brádler. Bohužel od druhé třetiny se naše hra změnila k horšímu, vytratilo se bruslení, herní kombinace a v neposlední řadě i kázeň na střídačce. Stav po druhé třetině 7:1. Poslední třetina již nebyla z naší strany o hokeji a prohráli jsme ji 0:1. Takovéto zápasy musíme hrát naplno až do konce.

Výsledek: 7:2  /6:1, 1:0, 0:1/

Vyloučení: 2  Dvořák, Tvardák

Góly a nahrávky: Dvořák /2+1/, Kellner /3+2/, Hůla /0+1/, Netušil /1+0/, Tvardák /1+0/, Fanderlik/0+1/, Hroudný /0+1/, Brádler /0+1/

Sestava:  Kouba    Fanderlik-Hroudný, Brádler-Šimůnek, Muška-Pek     Dvořák-Kellner-Valach, Hůla-Netušil-Tvardák, Matouš-Václavec-Pelcl, Vlach-Fuksa-Jonáš,

Zápas se nám povedl dle našich představ pouze v 1.třetině, kdy jsme soupeře předčili ve všech činnostech. Hlavně v bruslení a kombinaci. Bohužel to mělo za následek nepochopitelné uspokojení a nastal útlum v aktivitě, což vedlo k přizpůsobení se soupeři. Hráči přestali dodržovat pokyny, které vedly v 1.třetině k úspěchu a začali sólovat. Exces Dvořky a Robina v chování na střídačce jsme řešili radikálně, neboť to nebylo poprvé a ostatní hráče to odvádělo od soustředění se na hru. Navíc je to z mého pohledu i trapné a soupeře to jen motivuje ke zvýšení úsilí. Je třeba makat celý zápas a ne jen jednu třetinu. Silnější soupeř by toho využil k výsledkovému obratu, což se nám nesmí stávat. Za výkon v 1.třetině, ale můžu kluky pochválit.

Hradečtí čtvrťáci vezou putovní pohár a zlaté medajle z Kolína! Po vítězství nad Zbraslaví 5:2, nad Spartou Praha 3:1 a těsné prohře s domácím Kolínem 1:2 si kluci zaslouží pochválit.

Nejlepší  obránce turnaje: Lukáš Brádler

Nejlepší střelec turnaje: David Valach

Hráči, kteří se účastnili turnaje:

brankář: Kouba

hráči: Fanderlik, Hroudný, Brádler, Šimůnek, Muška, Valach, Dvořák, Kellner, Pelcl, Jonáš, Vlach, Matouš,  Tvardák, Holub

mafan

Jak už jsem se zmiňoval ze skupiny jsme bohužel nepostoupili a skončili na skóre na třetím nepostupovém místě. S HC Chomutov jsme remizovali 2:2 a s HC Žďár nad Sázavou jsme prohráli 0:6. Tyto výsledky nás poslali do skupiny o 9. - 14. místo. Zápas s HC Draci  Bílina byl velmi dobrý a porazili jsme je 3:1, Rytíře z Vlašimi 2:0 a anglický tým Guilford Fireflies po dramatickém průběhu 3:2 na nájezdy. Rekapitulace 3x výhra, 1x remíza a 1x prohra. Důležité je, že kluci měli vzestupnou formu. Soupeři měli ve svých sestavách hráče navštěvující 5.třídu a to nám přineslo vyrovnaného soupeře. Jen v jednom zápase musíme uznat, že soupeř byl o třídu lepší. Sestavy, výsledky, góly a chrakteristika jednotlivých zápasů níže. mafan

HC VCES Hradec Králové - HC Chomutov   2:2  /1:1, 1:1/

Sestava: Weiss    Fanderlik-Hroudný, Brádler-Muška, Šimůnek-Pek,      Valach-Václavec-Dvořák, Švec-Kellner-Netušil, Pelcl-Hůla-Tvardák, Jonáš-Vlach-Fuksa

Góly a přihrávky: David Vlach /1+0/, Robin Netušil /1+0/, Zdeněk Václavec /0+1/, Jaroslav Hůla /0+1/.

Vyloučení: 2:2  Šimůnek, Netušil      Využití: 0:0

Nejlepší hráč: Robin Netušil

Komentář: V prvním zápase jsme hráli s Chomutovem 2:2. Měli jsme na víc, ale cesta autobusem, krátké rozbruslení udělalo své. Nemůžeme se jen vymlouvat. Fakt je takový, že kluci začali hrát až v polovině druhé poloviny. Hraje se jen na 2 x 15 min. Hosté se ujali vedení 1:0. Do konce první poloviny jsme dokázali odpovědět, po střele Zdendy Václavce dorážel do branky David Valach 1:1. Ve druhé polovině se znovu Chomutov ujal vedení 1:2. Přesto, že závěr zápasu již jendnoznačně patřil nám stačili jsme jen vyrovnat, když Jarda Hůla krásně našel Robina Netušila před brankou a ten se namýlil. Nakonec jsme zjistili, že tato remíza nás stála boje o medajle.

HC VCES Hradec Králové - HC Žďár nad Sázavou  0:6  /0:2, 0:4/

Sestava: Kouba    Fanderlik-Hroudný, Brádler-Muška, Šimůnek-Pek,       Valach-Václavec-Dvořák, Švec-Kellner-Netušil, Pelcl-Hůla-Tvardák, Jonáš-Vlach-Fuksa

Vyloučení: 1:1  Fanderlik     Využití: 0:0

Nejlepší hráč: Lukáš Brádler

Komentář: Druhý zápas se Žďárem byla jednoznačná záležitost. Žďár přijel s týmem, který hraje běžně za páté třídy a musíme si přiznat, že jsme na ně neměli. Stav utkání  0:6  mluví za vše. Žďár hrál v 11 hráčích a točil prakticky jen dvě pětky. Gól jsme dostali hned v 59 sekundě. První polovinu zápasu jsme bojovali a zo to patří klukům uznání. Stav po první půlce 0:2. Na začátku jsme hru stáhli jen na dvě obrany a dva útoky, ale rychlé brnky v úvodu druhé části  na 0:3 a 0:4 rozhodla o zápase. Pak již trenér nechal hrát převážně 3. a 4. útok.

HC VCES Hradec Králové - HC Draci Bílina   3:1   /1:0, 2:1/

Sestava: Weiss, Kouba       Fanderlik-Hroudný, Brádler-Šimůnek, Muška-Pek      Švec-Václavec-Dvořák, Valach-Kellner-Hůla, Pelcl-Netušil-Jonáš, Vlach-Fuksa

Nemocen: Tvardák

Góly a přihrávky: Adam Jonáš /2+0/, Richard Švec /1+0/, Jarda Dvořák /0+1/, Jarda Hůla /0+1/, Jakub Muška /0+1/

Vyloučení: 3:1  Vlach, Dvořák, Švec    Využití: 0:1

Nejlepší hráč: Adam Jonáš

Komentář: I když už kluci o medajle nehráli, zápas v druhém turnajovém dni zvládli velmi dobře a porazili Draky z Bíliny 3:1. Trenér trochu zamíchal sestavou a mělo to velmi pozitivní vliv. V první polovině zápasu Jakub Muška pěknou přihrávkou našel  Johnse / Adam Jonáš/  a ten střelil svou prémiérovou branku letošní sezóny. GRATULACE !!! Stav po první půlce 1:0. Ve druhé třetině jsme již převzali kontrolu nad zápasem a Johns, kterému krásně přihrál Jarda Hůla se mamýlil ani podruhé a vstřelil tak vítěznou branku. Soupeř ještě stačil využít vyloučení Jardy Dvořáka a snížil na 2:1, ale ke konci zápasu Jarda přihrál Ríšovi Švecovi a ten střelil svou prémiérovou branku za HC VCES Hradec Králové po přestupu z HC Krkonoše. GRATULUJEME !!!

HC VCES Hradec Králové - HC Rytíři Vlašim  2:0  /0:0, 2:0/

Sestava: Kouba      Fanderlik-Hroudný, Brádler-Šimůnek, Muška-Pek            Švec-Václavec-Dvořák, Valach-Kellner-Hůla, Pelcl-Netušil-Tvardák, Jonáš-Vlach-Fuksa

Góly a přihrávky: Zdeněk Václavec /1+0/, Jarda Dvořák /1+0/, Robin Netušil /0+1/

Vyloučení: 1:2  Dvořák    Využití: 0:0

Nejlepší hráč:

Komentář: Třetí den i přes to, že oba zápasy jsme hráli velmi časně ráno, kluci zvládli velmi dobře. Nejdříve jsme porazili HC Rytíři Vlašim 2:0, góly vstřelil Zdenda Václavec a Jarda Dvořák.

HC VCES Hradec Králové /CZ/ - HC  Guiford Fireflies /GB/   3:2 nájezd.  /2:0, 0:2, 2:1 na náj./

Sestava: Kouba       Fanderlik-Hroudný, Brádler-Šimůnek, Muška-Pek            Valach-Václavec-Dvořák, Švec-Kellner-Hůla, Pelcl-Netušil-Tvardák, Jonáš-Vlach-Fuksa

Góly a přihrávky: David Valach /1+0/, Richard Švec /1+0/, Jarda Dvořák /0+1/, Robin Netušil /0+1/

Nájezdy: Robin Netušil /0/, Vítek Fanderlik /1/, Zdeněk Václavec /0/, Richard Švec /1/

Vyloučení: 2:1  Muška, Netušil   Využití: 0:1

Nejlepší hráč: Štěpán Kouba

Komentář: Následně jsme porazili anglický tým Guilford Fireflies na nájezdy 3:2. V hrací době gól střelil David Valach a Richad Švec. Nájezdy proměnili Vítek Fanderlik a Richard Švec. Skupinu jsme vyhráli a skončili tak na 9. místě v turnaji. Krátké bilancování: v soutěžích o nejlepšího gólmana zvitězil Štěpán Kouba, když chytil všech pět nájezdů, gratulujeme. V soutěži nájezdů Vítek Fanderlik dva proměnil /celkový vítěz proměnil 4/, dobrý výsledek, gratulujeme. Celkem jsme tři zápasy vyhráli, jden zápas remizovali a jeden prohráli.