Vítáme Vás na stránkách hokejového klubu HC Královští Lvi Hradec Králové mladší dorost.

Archiv článků

Derby na jedničku! Mladší dorostenci přerušili Pardubicím vítěznou sérii - obrázek

Aby se mohli mladší dorostenci v tabulce dotáhnout na Pardubice, potřebovali rivala ve vzájemném duelu porazit za tři body. A přesně to se jim podařilo! Na jejich první gól sice soupeř odpověděl, ve druhé části ale dvě minuty stačily Hradečákům k důležitému úprku do náskoku 3:1. Vedení nakonec nepustili, neboť na kontaktní gól odpověděli dvěma pojistkami a mohli slavit. Vybojované vítězství 5:2 znamená pro svěřence Tomáše Martince vydařenou odvetu za první souboj, Pardubicím naopak ukončilo sérii tří výher v řadě.

15.kolo, čtvrtek 15.11.2012
Královští lvi Hradec Králové
5
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice
2
Třetiny 1:0, 2:1, 2:1
Branky a nahrávky: 16. Hnik (Hejna), 35. Chalupa (Zahradník), 37. Hofman (Malík), 56. Zahradník (Hofman), 60. Chalupa (Zahradník) – 26. Jajcay (Voženílek), 44. Kusý (Rudy). Rozhodčí:Veinfurter – Pechánek, Novák. Vyloučení: 7:7, navíc Rohlík (PCE) 10 min. OT. Využití: 1:1. Diváci: 65. Střely na branku:35:41. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2, 5:2.
Královští lvi Hradec Králové: Červený – Hronek, Malík, Luštinec, Havránek, Hroudný, N. Bureš – Matouš, Zahradník, V. Martinec, Hejna, Hnik, Hofman, Matějček, Hidveghy, Chalupa, Pavlík.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Klouček – Rudy, Voltner, Horyna, Boček, Kučera, Franc, Mikulčák, Leder – Krejčík, Syrovec, J. Martinec, Macháček, Rohlík, Jajcay, Kusý, Bor, Voženílek, Hoskovec, D. Bureš, Dušek.

Mladší dorostenci zdolali poslední Tábor vysoko 6:1 - obrázek

Nejslabší účastník extraligové skupiny Střed z Tábora, který dosud nevyhrál jediný zápas, byl dalším soupeřem hradeckých mladších dorostenců. Ti vkročili do utkání dvěma brankami v první třetině. Krátce po polovině střetnutí sice domácí snížili, to ale svěřence Tomáše Martince nezastavilo a náskok začali zase navyšovat. Nakonec se skóre zastavilo až na stavu 6:1 pro favorizované Východočechy, v jejichž dresu zazářil hattrickem Tomáš Hofman.

16.kolo, neděle 18.11.2012
HC Tábor
1
6
Třetiny 0:2, 1:1, 0:3
Branky a nahrávky: 33. Martin Novák (Dvořák) – 6. Hofman (Malík), 15. Matouš (Pavlík), 38. Hofman (Matouš), 44. Hofman (Bureš), 47. Chalupa (Zahradník), 58. Martinec (Bureš).Rozhodčí: Matějček – Pech, Novák. Vyloučení: 8:7. Využití: 0:2.V oslabení: 0:1. Diváci: 100. Střely na branku: 25:41. Průběh utkání: 0:2, 1:2, 1:6.
HC Tábor: Michal Novák – Dvořák, Duben, Hošek, Raiterman, Brabec, Štěpán, Hubáček, Růžek – Kalaš, Pastyřík, Vojtěch Prchal, Kadilak, Jansa, Václav Prchal, Skalický, Trepka, Martin Novák, Hajič, Jelínek.
Královští lvi Hradec Králové: Červený (od 21. Petr) – Čech, Brádler, Hronek, Malík, Luštinec, Fanderlik, Hroudný, Bureš – Matouš, Šebek, Zahradník, Martinec, Hejna, Hnik, Hofman, Netušil, Matějček, Hidveghy, Chalupa, Pavlík.

Ohlasy trenérů

Tomáš Martinec (Královští lvi Hradec Králové):
Za výhru 6:1 jsme rádi, posunuli jsme se díky ní na čtvrté místo tabulky. Přesto nejsme spokojeni se zakončením. Vytváříme si spoustu šancí, ale v koncovce jsme málo důrazní.

Další prohra o gól, další ztracené body. Mladší dorost padl předposlednímu Brodu - obrázek

Smolná bilance hradeckých mladších dorostenců nebere konce, už pošesté ze čtrnácti kol prohráli nejtěsnějším rozdílem. Tentokrát zavítali na led předposledního Havlíčkova Brodu. Domácí tým šel po šesti minutách do vedení, které Hradečtí ve druhé části smazali. Naději na bodový zisk jim ale vzala vyloučení, z nichž Rebelové ve třetí třetině dvě potrestali, a gól Tomáše Zahradníka jedenáct sekund před koncem mohl už jen těžko něco změnit. Rebelové výsledkem 3:2 vybojovali své teprve třetí vítězství v sezóně.

14.kolo, neděle 4.11.2012

HC Rebel Havlíčkův Brod           3
Královští lvi Hradec Králové       2

Třetiny 1:0, 0:1, 2:1 Branky a nahrávky: 6. Suchý, 41. Bancíř (Nguyen), 58. Kraučuk (Vala) – 30. Pavlík (Bureš, Zahradník), 60. Zahradník (Chalupa, Bureš). Rozhodčí: Paur – Kuřítko, Šťastná. Vyloučení: 9:10, navíc Čech a Malík (oba HKR) 10 min. OT. Využití: 2:2. Diváci: 50. Střely na branku: 30:41. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 3:1, 3:2.

HC Rebel Havlíčkův Brod: Brož – Bancíř, Benák, Bušek, Klofáč, Lacina, Suchý, Vacek – Cejpek, Jelínek, Kolouch, Kraučuk, Michálek, Nguyen, Vala, Veselka, Vlach. Královští lvi

Hradec Králové: Chour – Brádler, Bureš, Čech, Fanderlik, Havránek, Luštinec, Píč, Šebek – Hejna, Hidveghy, Hnik, Hofman, Chalupa, Malík, Martinec, Matějček, Matouš, Pavlík, Zahradník.
Mladší dorostenci se po třech prohrách dočkali vítězství - obrázek

Na první listopadový den měli mladší dorostenci v plánu domácí utkání s jihlavskou Duklou. Chtěli protrhnout sérii tří porážek v řadě, nicméně plán jim překazil úvodní gól soupeře už ve druhé minutě. Do sirény ale stačili vyrovnat a ve druhé části udělat velký krok k vytoužené výhře, když na další branku Jihlavy zareagovali hned třemi góly. Pojistka ve třetí periodě zajistila hradeckým mladíkům triumf v poměru 5:2.

13.kolo, čtvrtek 1.11.2012

Královští lvi Hradec Králové    5
HC Dukla Jihlava                        2

Třetiny 1:1, 3:1, 1:0
Branky a nahrávky: 19. Hejna, 26. Zahradník (Chalupa), 28. Zahradník, 40. Hofman (Malík), 52. Čech (Hnik) – 2. Anděl (Pražák), 25. Kousal (Huňáček).
Vyloučení: 6:5. Využití: 2:0. Diváci: 77. Střely na branku: 29:29. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:2, 5:2.

Královští lvi Hradec Králové: Červený – Brádler, Bureš, Čech, Š. Havránek, Luštinec, Píč – Chalupa, Hejna, Hidveghy, Hnik, Hofman, Malík, Martinec, Matějček, Matouš, Pavlík, Zahradník.
HC Dukla Jihlava: Kořenář – Dörrer, Pospíchal, Pražák, Váňa, Wasserbauer – Anděl, Bambula, Bína, Čermák, T. Havránek, Huňáček, Kousal, Křížek, Mejzlík, Najman, Oščádal, Peschout.

Ohlasy trenérů Tomáš Martinec (Královští lvi Hradec Králové): Ve vyrovnaném utkání rozhodla v náš prospěch větší touha po vítězství. Kluci do toho dali všechny síly a odměnou jim byla vytoužená výhra. Podržel nás brankář Patrik Červený a také nám konečně vyšly přesilovky, ze kterých jsme dali dva góly.
Parádní drama proti suverénní Kometě! Mladší dorostenci přesto padli 1:2 - obrázek

Hodně velkou výzvu před sebou měli hradečtí mladší dorostenci o sváteční neděli. Zamířili totiž na led brněnské Komety, která v dosavadních jedenácti duelech neztratila jediný bod! Od osmé minuty sice prohrávali, ovšem soupeři dlouho nedovolili nic dalšího, to i zásluhou výkonu brankáře Martina Choura. Východočeši tak měli k bodovému zisku stále blízko. Až osm minut před koncem přišel druhý úder favorita, který se nakonec stal vítězným – David Chalupa totiž v závěrečné power-play snížil, ale víc už jeho tým nestihl.

12.kolo, neděle 28.10.2012
HC Kometa Brno                           2
Královští lvi Hradec Králové      1
Třetiny 1:0, 0:0, 1:1
Branky a nahrávky: 8. Horký (Hasoň, Dufek), 52. Dvořák (Šnajnar) – 60. Chalupa (Hofman). Rozhodčí: Mech – Bernard, Šustr. Vyloučení: 8:9, navíc Havlát (KOM) 10 min. OT. Bez využití. Diváci: 84. Střely na branku: 34:15. Průběh utkání: 2:0, 2:1.
HC Kometa Brno: Slavíček – Jirůšek, Zukal, Mikyska, Kratochvíl, Šnajnar, Gotthard, Sedláček – Dvořák, Havlát, Kališ, Heinrich, Hasoň, Škvrně, Čejka, Horký, Dufek, Šmída, Hroudný.
Královští lvi Hradec Králové: Chour – Čech, Veselý, Luštinec, Píč, Fanderlik, Bureš – Matouš, Krejčík, Hronek, Zahradník, Martinec, Malík, Hejna, Hnik, Hofman, Matějček, Chalupa, Pavlík.
Mladší dorostenci Budějovic rozhodli dramatický souboj dvě minuty před koncem - obrázek

Vynikající podívanou nabídlo všem příznivcům nedělní utkání mladších dorostenců Hradce Králové s Českými Budějovicemi. Ve druhé třetině se rozehrála ofenzivní partie plná šancí i brankových zvratů, před poslední částí byl stav vyrovnaný 4:4. Po možnostech soupeře byli i domácí mladíci několikrát hodně blízko rozhodnutí, jenže dvě minuty před koncem je Jihočeši zaskočili vítězným gólem. Hradečtí na něj nenašli odpověď a museli sklonit hlavy po těsné porážce 4:5.

11.kolo, neděle 21.10.2012
Královští lvi Hradec Králové           4
HC České Budějovice                       5
Třetiny 1:1, 3:3, 0:1
Branky a nahrávky: 4. Pavlík (Hofman), 23. Chalupa (Zahradník, Veselý), 29. Matějček (Luštinec, Martinec), 39. Chalupa (Bureš, Krejčík) - 19. Bárta, 22. Bárta (Šulek, Jiřinec), 35. Klimecký (Tintěra), 36. Bláha (Švagr), 58. Bahula. Rozhodčí: Veselý – Karlík, Antalík. Vyloučení: 10:9. Využití: 0:2. V oslabení: 2:0. Diváci: 99. Střely na branku: 40:45. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2, 3:4, 4:4, 4:5.
Královští lvi Hradec Králové: Červený – Čech, Brádler, Veselý, Hronek, Luštinec, Fanderlik, Bureš – Krejčík, Zahradník, Martinec, Malík, Hejna, Hnik, Píč, Hofman, Matějček, Chalupa, Pavlík.
HC České Budějovice: Kváča – Benda, Farka, Kubeš, Klimecký, Švagr, Stehlík, Tintěra – Remiáš, Fencl, Šulek, Bláha, Jiřinec, Matějka, Bahula, Ondráček, Bárta, Mašek, Pánek.

Vyrovnané utkání jsme mohli rozhodnout čtyři minuty před koncem při přesilovce pět na tři. Bohužel jsme gól nedali a vzápětí inkasovali po nedůrazu před vlastní brankou.

Mladší dorostenci tahali v přestřelce s Boleslaví za kratší konec - obrázek

Druhou čtvrtinu extraligy zahájili mladší dorostenci na ledě třetího týmu tabulky z Mladé Boleslavi. V zápase padlo dohromady deset branek, z nichž ale Hradečtí vstřelili pouze čtyři – rozhodující přitom byla pasáž kolem první přestávky. Domácí Boleslav se v ní odpoutala do vedení 4:1 a náskok si i přes další úpravy po celý zbytek utkání pohlídala. Na tom, že tři body zůstanou ve středních Čechách, měl největší podíl čtyřgólový střelec Ivan Ďurač.

10.kolo, čtvrtek 18.10.2012
BK Mladá Boleslav                          6
Královští lvi Hradec Králové          4
Třetiny 2:1, 3:2, 1:1
Branky a nahrávky: 7. Outrata (Vaníček, J. Veselý), 19. Ďurač (Skořepa), 25. Vaníček (J. Veselý), 28. Ďurač (Skořepa, Uřidil), 34. Ďurač (J. Veselý, Makovička), 51. Ďurač (Skořepa, Marček) – 16. Pavlík (Hronek), 30. Matějček (Bureš), 36. Malík (Hejna), 54. Krejčík (Hronek). Rozhodčí: Macháč – Kettner, Holec.
Vyloučení: 6:10. Využití: 3:1. Střely na branku: 38:37. Průběh utkání: 1:0, 1:1, 4:1, 4:2, 5:2, 5:3, 6:3, 6:4.
BK Mladá Boleslav: Růžička – Makovička, Marček, Mattis, Mašek, Mitter, Tichý – Hochman, Ďurač, Kysela, Outrata, Planý, Skořepa, Uřidil, Vaníček, J. Veselý.
Královští lvi Hradec Králové: Červený – Brádler, Bureš, Čech, Hroudný, Luštinec, Píč, E. Veselý – Chalupa, Hejna, Hidveghy, Hnik, Hofman, Hronek, Krejčík, Malík, Martinec, Matějček, Matouš, Pavlík, Zahradník.

Propadli jsme v obranné činnosti všech hráčů a nedůrazu v prostoru před brankou. Udělali jsme tentokrát strašně moc chyb, z kterých pramenila častá vyloučení. Hráli jsme prakticky jednu třetinu v oslabení, v nichž jsme třikrát inkasovali.

Mladší dorostenci přehráli Spartu na jejím ledě vysoko 2:6 - obrázek

V poslední době mladší dorostenci pravidělně střídají vítězství s prohrami a tuto sérii potvrdili výborným gólovým zápisem na Spartě. Hradečtí vedli jako první a velmi důležité bylo, že ihned po soupeřově vyrovnání utekli do náskoku 3:1. Domácí Pražané se už podruhé do zápasu nevrátili. Místo toho se v jejich síti zatřepetalo celkem šest puků! Ačkoli Východočeši se svým soupeřem na střely prohráli, z hlavního města si odvezli parádní vítězství 6:2.

9.kolo, neděle 14.10.2012
HC Sparta Praha                           2
Královští lvi Hradec Králové         6
Třetiny 1:3, 0:1, 1:2
Branky a nahrávky: 15. Michnáč (Pšenička, Hůla), 57. Procházka (Zídek) – 5. Pavlík (Hnik), 16. Matějček (Hronek, Martinec), 17. Hofman (Pavlík), 21. Bureš (Zahradník, Krejčík), 58. Veselý (Chalupa, Zahradník), 60. Zahradník (Krejčík). Vyloučení: 7:10, navíc Pšenička (SPA) a Hofman (HKR) 10 min. OT, Seniov (SPA) 5 + OK. Využití: 1:2. Diváci: 43. Střely na branku: 28:23. Průběh utkání: 0:1, 1:1, 1:4, 2:4, 2:6.
HC Sparta Praha: Brízgala – Hůla, Janda, R. Jeřábek, Sedlák, Sedliský, Sekera – Chlouba, Dubský, F. Jeřábek, Komárek, Michnáč, Procházka, Pšenička, Seniov, Zářecký, Zídek.
Královští lvi Hradec Králové: Červený – Brádler, Bureš, Čech, Fanderlik, Hroudný, Píč, Šimůnek, Veselý – Chalupa, Hejna, Hidveghy, Hnik, Hofman, Hronek, Krejčík, Martinec, Matějček, Matouš, Pavlík, Zahradník.
Krásný zápas se smutným koncem - obrázek

Královští lvi Hradec Králové - Bílí Tygři Liberec 0-1 Třetiny 0:1, 0:0, 0:0

Branka a nahrávka: 14. Bělohorský (Lakatoš). Vyloučení: 5:5, navíc Bělohorský (LIB) 10 min. OT. Využití: 0:1. Diváci: 50. Střely na branku: 28:39. Průběh utkání: 0:1.

Královští lvi Hradec Králové: Červený – Čech, Veselý, Brádled, Havránek, Píč, Fanderlik, Hroudný, Bureš – Matouš, Krejčík, Hronek, Zahradník, Šebek, Hejna, Hnik, Hofman, Matějček, Hidveghy, Chalupa, Pavlík.

Bílí Tygři Liberec: Stezka – Eichler, Klinger, Balabán, Sucý, Mečíř, Němeček, Kysilka – Šír, Wiencek, Solenský, Černý, Lakatoš, Antonín, Zachar, Kačírek, Chlum, Bělohorský.

Tomáš Martinec (Královští lvi Hradec Králové): Sehráli jsme vynikající první třetinu, možná zatím nejlepší v celé soutěži. Bohužel jsme ale ze šancí, které jsme si vypracovali, nedali góly. Dodaly by nám sílu a nakoply do dalšího průběhu zápasu. Liberec měl vynikajícího brankáře, který všechny naše šance pochytal. Musím kluky pochválit za bojovnost, nechali na ledě všechno. Myslím, že to byl vynikající zápas, bohužel se šťastným koncem pro Liberec. Byli jsme mu rovnocenným soupeřem.

Jiří Vozák (Bílí Tygři Liberec): Myslím, že se hrál dobrý hokej z obou stran. Měli jsme trošku štěstí, že jsme dali jediný gól utkání, ačkoliv hra byla opravdu vyrovnaná. Hlavní zásluhu na výsledku mají především brankaři, kteří chytali na obou stranách skvěle. Posledních pět minut při nás stálo trošku sportovního štěstí. Hradec tam měl dvě dobré příležitosti, ale naštěstí pro nás to dopadlo dobře.

více info :
Mladší dorostenci nestačili v prvním derby na rozjeté Pardubice - obrázek

Dalším soupeřem hradeckého mladšího dorostu byly Pardubice, které se po úvodní trojici proher zvedají. To potvrdily i v domácím derby. Za jedenáct minut si vypracovaly dvoubrankový náskok, následné snížení z hole Matěje Krejčíka bylo jediným hradeckým úspěchem. Díky dvěma pojistkám ve třetí části pardubičtí hokejisté zvítězili 4:1 a na Královské lvy se v tabulce dotáhli.

6.kolo, neděle 30.9.2012
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice  4
Třetiny 2:1, 0:0, 2:0
Branky a nahrávky: 8. Rudy (Špaček, Kusý), 12. Kusý, 45. Martinec (Macháček), 48. Rohlík (Kusý) – 13. Krejčík (Zahradník, Chalupa).
Rozhodčí: Chlaň – Čížek, Padevět.
Vyloučení: 8:8, navíc Čech a Hejna (oba HKR) 10 min. OT.
Využití: 2:0. Diváci: 140. Střely na branku: 42:22.
Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.
HC ČSOB Pojišťovna Pardubice: Klouček – Budík, Franc, Horyna, Kučera, Leder, Mikulčák, Rudy, Voltner – Bor, Bureš, Hoskovec, Jajcay, Kusý, Macháček, J. Martinec, Petrus, Rohlík, Syrovec, Špaček, Voženílek.
Královští lvi Hradec Králové: Červený – Brádler, Čech, Fanderlik, Havránek, Hroudný, Píč, Šimůnek, Veselý – Hejna, Hidveghy, Hofman, Hronek, Chalupa, Krejčík, V. Martinec, Matějček, Matouš, Pavlík, Zahradník.

Podali jsme nejhorší výkon sezóny, Pardubicím blahopřejeme k vítězství.