Vítáme Vás na stránkách hokejového klubu HC Královští Lvi Hradec Králové mladší dorost.

Zlatý úspěch na mezinárodním poli zaznamenali budoucí mladší dorostenci

Zlatý úspěch na mezinárodním poli zaznamenali budoucí mladší dorostenci - obrázek

Zlatý úspěch na mezinárodním poli zaznamenali budoucí mladší dorostenci - obrázek

včera // Martin Fanderlik, Lukáš Souček

Na vynikající výkon v Jihlavě navázal ročník 1997 a 1998, když na mezinárodním turnaji ve Füssenu v Německu získal zlaté medaile. Budoucí mladší dorostenci pod vedením trenérů Luštince a Tomáška změřili své síly s týmy Finska, Švýcarska, Kandou a výběrem z České republiky. Kromě těsné prohry s Kanadou 0:1 nenašli přemožitele a zaslouženě si odvezli z turnaje pohár pro vítěze.

Průběh turnaje

Cesta ke zlatu nebyla vůbec jednoduchá. Hradečtí svou skupinu, ve které měli Jockey Bears JR (FIN) a SC Bern Future (SUI), vyhráli a dále tak postupovali z prvního místa.

První klopýtnutí přišlo až s již zmíněným týmem Boys of North z Kanady, se kterým Východočeši odehráli vyrovnaný zápas, ale nakonec se z těsného vítězství radoval soupeř.

Ve večerních hodinách hrál Hradec o možnost postoupit do semifinále s dalším z vynikajících týmů Švýcarska SC Youg Tigers Langnau, který doposud na turnaji nenašel přemožitele. Vynikající zápas hradečtí mladíci zvládli a připsali si těsné vítězství 1:0, které zajišťovalo těsný postup do hry o medaile právě na úkor Kanady.

A do třetice opět Švýcarsko, tentokrát v semifinálovém klání. Zápas, který byl ze strany rozhodčích zcela nezvládnutý, nakonec určil finalistu Hradec Králové. S EHC Biel-Bienne Spirit si Hradečtí poradili 2:1.

Z druhého, též česko–švýcarského semifinále vzešel jako soupeř Hradce pro finále výběr z České republiky EHC Select. Finále bylo velmi vyrovnané a rychle na obou stranách docházely síly. V úvodní části zápasu se Hradečtí ujali vedení 1:0, ale soupeř v závěru zápasu stačil reagovat a vyrovnal. Určit vítěze musely až nájezdy. V nájezdech byli budoucí mladší dorostenci šťastnějším týmem a zaslouženě turnaj ročníků 1997 a 1998 vyhráli.

Výsledky zápasů

skupina: Hradec Králové vs. Hockey Bears JR 3:1
skupina: Hradec Králové vs. SC Bern Future 3:0
skupina E: Hradec Králové vs. Boys of North 0:1
skupina E: SC Youg Tigers Langnau vs. Hradec Králové 0:1
semifinále: EHC Biel-Bienne Spirit vs. Hradec Králové 1:2
finále: EHC Select vs. Hradec Králové 1:2sn

Soupiska hráčů

Červený, Petr – Bureš, Fanderlik, Luštinec, Čech, Kuběna, Moník F. – Veselý, Zahradník, Malík, Hidveghy, Matějček, Moník J., Matouš, Dvořák, Poštolka.

Realizační tým: Luštinec – Tomášek – Fanderlik.

18.04.2012 09:57:29
fanderlik
M I S T Ř I !!!!!!!
web: MaFan
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one